Bundesliga: rewelacyjna gra Borussii Dortmund, klęska Wolfsburga, piękny gol w Augsburgu

Erling Haaland
PressFocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Wyniki 30. kolejki Bundesligi. W sobotę zostało rozegranych pięć spotkań. Litości dla rywali nie miała Borussia Dortmund, która zdecydowania pokonała Wolfsburg 6:1. W „polskim” meczu Augsburg przegrał z Herthą 0:1. Jedynego gola sprytnym uderzeniem piętą zdobył Suat Serdar. W szeregach gospodarzy bronił Rafał Gikiewicz. Robert Gumny zagrał 73 minuty. W drużynie gości podstawowym golkiperem był zaś Marcel Lotka. Poniżej prezentujemy wyniki i zdobywców goli we wszystkich meczach.

Borussia na szóstkę, ważna wygrana Herthy, Freiburg walczy o podium

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała Wolfsburg. Tak naprawdę to spotkanie rozstrzygnęło się już do przerwy. Dortmundczycy grali znakomicie i po pierwszej połowie prowadzili 5:0. W drugiej części tempo gry spadło, a gospodarze ostatecznie triumfowali 6:1. Bartosz Białek (Wolfsburg) wszedł na kilkanaście ostatnich minut.

Hertha rywalizowała na wyjeździe z Augsburgiem. Na boisku pojawiło się trzech Polaków. W szeregach gospodarzy byli to Gikiewicz i Gumny. Lotka był golkiperem przyjezdnych. Cztery minuty po zmianie stron Gikiewicz został pokonany przez Suata Serdara. Jak się potem okazało, to piękne trafienie piętą było na wagę trzech oczek. Dzięki tej wiktorii Hertha wydostała się ze strefy spadkowej.

Mecz Mainz – Stuttgart zakończył się bezbramkowym remisem. Zwycięstwo odnieśli zaś gracze Freiburga, którzy pewnie pokonali Bochum 3:0. Gospodarze są na piątym miejscu i tracą tylko oczko do trzeciej lokaty. W ostatnim spotkaniu Borussia Moenchengladbach rywalizowała z FC Koeln. Gospodarze okazali się słabsi i przegrali z przyjezdnymi 1:3.