Beniaminek upokorzony! Osiem goli Bayernu w drugiej połowie

Bayern Monachium w sobotnie popołudnie mierzył się na własnym stadionie z Darmstadt. Spotkanie zakończyło się wygraną mistrzów Niemiec aż 8:0.

Piłkarze Bayernu
IMAGO / kolbert-press Na zdjęciu: Piłkarze Bayernu
  • Bayern Monachium w sobotnie popołudnie mierzył się na własnym stadionie z Darmstadt
  • Spotkanie zakończyło się wygraną mistrzów Niemiec aż 8:0
  • Kibice na Allianz Arenie obejrzeli emocjonujące widowisko

Bundesliga. Bayern Monachium gromi Darmstadt

W pierwszej odsłonie rywalizacji Bayernu Monachium z Darmstadt nie obejrzeliśmy trafień. Za to aż trzech zawodników otrzymało czerwony kartonik. Najpierw sędzia wyrzucił z boiska Joshuę Kimmicha, a później dwóch zawodników gości – Klausa Gjasulę oraz Mateja Maglicę.

Druga połowa była koncertem gry Bayernu Monachium. Piłkarze Thomasa Tuchela wpakowali rywalom aż siedem goli. Worek z bramkami otworzył w 51. minucie Harry Kane. Niecałe pięć minut później rezultat podwyższył Leroy Sane. Po godzinie gry było już 3:0, bowiem na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala. Kolejna trafienia były autorstwami: Leroya Sane, Harry’ego Kane, Thomasa Mullera, a także… Harry’ego Kane’a. Reprezentant Anglii w tym spotkaniu popisał się hat-trickiem.

Ważnym momentem w tej rywalizacji był powrót między słupki Manuela Neuera. 37-latek przez blisko rok był kontuzjowany, po tym jak w grudnie ubiegłego roku złamał nogę podczas jazdy na nartach.

Bayern Monachium – Darmstadt 8:0

Kane (51′, 69′, 88′), Sane (56′, 64′), Musiala (60′, 76′), Muller (71′)