Co za wyczyn Leverkusen! Dziesiąty raz w tym sezonie

Bayer Leverkusen ma szansę na rozegranie sezonu bez ani jednej porażki. W sobotnim meczu z VfB Stuttgart podopieczni Xabiego Alonso po raz dziesiąty zdołali urwać się spod topora.

Bayer 04 Leverkusen
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Bayer 04 Leverkusen

Bayer z jedenastym takim golem

Bayer Leverkusen po 57 minutach rywalizacji z VfB Stuttgart przegrywał 0:2. Dwubramkowe prowadzenie gościom zapewnili Chris Fuhrich i Deniz Undav. Gdy wydawało się, że tym razem drużyna Xabiego Alonso już nie odrobi strat i zaliczy pierwszą porażkę w tym sezonie, do siatki Alexa Nubela trafił Amine Adli i tym samym dał sygnał do ataku.

Jednak do remisu Bayer doprowadził dopiero w… szóstej minucie doliczonego czasu gry. Gospodarze wyrównali za sprawą Roberta Andricha. Tym samym ekipa z BayArena może kontynuować serię bez porażki. Do końca sezonu Bundesligi pozostały jeszcze trzy starcia, natomiast łącznie Leverkusen czeka przynajmniej sześć pojedynków.

Co ciekawe, gol strzelony przez Andricha był już jedenastym strzelonym w doliczonym czasie gry, który uratował Bayer od porażki. Dwie z tych bramek padły w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy z Karabachem , dlatego można uznać, że w pojedynku ze Stuttgartem ekipa Alonso po raz dziesiąty uniknęła przegranej po upływie regulaminowych 90 minut.