Wirtualne wyścigi konne

Zanim odpowiemy sobie na pytanie postawione w tytule: Co to są wirtualne wyścigi konne, najpierw powiedzmy parę słów o virtualach ogólnie. Cóż to takiego? Jeżeli myślisz, że jest to osobna dyscyplina sportowa, to musimy wyprowadzić Cię z błędu. Sporty wirtualne działają na zasadzie usługi bukmacherskiej, a za rozgrywkami stoi skomplikowany algorytm. Wynik meczu czy też wyścigu w virtualach oparty jest o pewne statystyki, jednak bardzo ważny jest tu także czynnik losowy.

Dlatego przy tego typu zakładach używany jest generator liczb losowych. To sprawia, że sportów wirtualnych nie obstawiasz na podstawie samych statystyk. To byłoby zdecydowanie za duże ułatwienie. Tak jak w normalnym sporcie ogromną rolę gra tu przypadek. Rozgrywki, czy też gonitwy gracz może obejrzeć w formie komputerowej wizualizacji. Oczywiście nie będzie to całe spotkanie lub wyścig, a jedynie skrót tego, co wydarzyło się na boisku, korcie albo torze.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Sekcja sportów wirtualnych:
Zakłady na sporty wirtualnePiłka nożna
KoszykówkaWyścigi konne
Wyścigi psówWyścigi samochodowe
ŻużelTenis

Co to są wirtualne wyścigi konne?

Bukmacherzy, którzy mają w swojej ofercie virtuale, zazwyczaj ograniczają się do paru dyscyplin. Wyścigi konne są jedną z nich. Nie dziwi nas to wcale, ponieważ są one nierozerwalnie związane z bukmacherką. Jest to sport z naprawdę imponującą historią. Pierwsze wzmianki o wyścigach koni pochodzą bowiem aż z czasów starożytnego Rzymu. Jednak na dobre sport ten zagościł w Wielkiej Brytanii, która jest uznawana za jego kolebkę. Także w Polsce wyścigi koni cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczyć mogą pełne trybuny na hipodromie na Służewcu. Jeżeli jesteś fanem tej szlachetnej dyscypliny, a w Twoim mieście nie ma toru wyścigowego, wtedy pora przyjrzeć się właśnie wirtualnej alternatywie. Bukmacherzy starają się oddać ducha prawdziwych gonitw i dlatego oglądając skrót wyścigu, nie tylko widzisz galopujące konie, ale również słyszysz gwar ludzi zebranych na trybunach i tętent kopyt końskich.

wirtualne wyścigi konne

Na koniec jeszcze mała uwaga. Wiele osób myli sporty wirtualne z esportem. Pamiętaj, że są to dwie zupełnie odrębne rzecz. W sportach elektronicznych uczestniczą prawdziwi zawodnicy, grający w wybrane gry komputerowe. Mają oni realny wpływ na to, co się dzieje podczas rozgrywek. W przypadku sportów wirtualnych rozgrywającym jest, wspomniany wcześniej, algorytm.

Jak obstawiać wirtualne wyścigi konne?

Jeżeli zdecydowałeś się obstawiać wirtualne wyścigi konne, to warto w tym miejscu powiedzieć o tym, jak się w ogóle do tego zabrać. Przedstawimy Ci to na przykładzie STS, które ma virtuale w swojej ofercie. Oczywiście, jeżeli nie masz jeszcze konta na stronie tego buka, to zacznij od jego założenia. Proces rejestracji nie jest skomplikowany i zajmie Ci tylko chwilę. Jeżeli ten etap jest już za Tobą, teraz pora zalogować się na swoje konto. Na STS sporty wirtualne znajdziesz w specjalnej zakładce na górze strony. Po kliknięciu możesz zacząć obstawiać wirtualne wyścigi konne. Na środku zobaczysz mały ekran z wyświetlanymi na nim skrótami gonitw. Pojawia się tu także zapis kolejnych wyścigów.

To, co czyni virtuale tak wyjątkowymi, to fakt, że możesz je obstawiać 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nowy wyścig jest dostępny co 20 sekund, a skrót gonitwy trwa około dwóch minut. Obstawiający może wybrać jeden spośród czterech różnych torów (Kraków, Katowice, Warszawa, Poznań). W przypadku STS do gonitwy staje osiem koni. Jednak to może się zmieniać w zależności od buka, którego wybierzesz. Jako gracz masz również dostęp do wyników poszczególnych gonitw oraz informacji o koniu. Jeżeli przeprowadziłeś już analizę statystyk, możesz przejść do obstawiania. Pamiętaj jednak, że virtuale działają trochę na zasadzie loterii. Dlatego podejdź do tego z rozwagą i zarządzaj odpowiednio swoim kapitałem. No i przede wszystkim nie ulegaj chęci odegrania się. Emocje w przypadku zakładów bukmacherskich są złym doradcą.

Rodzaje zakładów na wirtualne wyścigi konne

A teraz przyjrzyjmy się temu, jak prezentują się rodzaje zakładów na wirtualne wyścigi konne. Od razu zaznaczmy, że w przypadku virtuali rynki są zazwyczaj uboższe. Dotyczy to jednak przede wszystkim piłki nożnej. Jeżeli chodzi zaś o gonitwy koni, to typujący ma do wyboru następujące opcje:

  • Miejsce
  • Kolejność 1-2
  • TOP 2
  • Kolejność 1-2-3
  • TOP 3

Oczywiście w przypadku sportów wirtualnych nie będziesz miał możliwości obstawiania zakładów długoterminowych ani tych na żywo. Jednak z racji tego, że w ciągu jednej doby bukmacher udostępnia Ci ogromną liczbę gonitw, takie zakłady związane są z dużą dynamiką i sporą dawką adrenaliny.

Gdzie obstawiać wirtualne wyścigi konne?

Szczególnie wtedy, kiedy panuje tzw. sezon ogórkowy w sporcie, a na boiskach, kortach oraz torach wyścigowych nic się nie dzieje, warto przyjrzeć się bliżej właśnie sportom wirtualnym. Jeżeli chcesz obstawiać wirtualne wyścigi konne, zacznij od wyboru bukmachera, który tego rodzaju gonitwy ma w swojej ofercie. Na naszym rynku jest ich naprawdę sporo. Virtuale już chyba na dobre zagościły u naszych buków. Na co w takim razie należy zwrócić uwagę przy wyborze operatora. Przede wszystkim sprawdź, jak wygląda bonus powitalny dla nowych graczy oraz czy bukmacher przygotował jakieś specjalne promocje dla fanów virtuali.

Naturalnie ostateczne decyzja co do tego wyboru, należy tylko do Ciebie. Jeżeli jednak czekasz na jakieś sugestie, to proponujemy Ci zapoznać się bliżej z STS. Na pewno nie będziesz rozczarowany. To obecnie największy operator, działający w naszym kraju, a jego oferta powinna zadowolić nawet tych najbardziej wybrednych. Co takiego podoba nam się na STS? Przede wszystkim pakiet powitalny dla nowych graczy, który może sięgnąć nawet 1225 zł. Pierwszy z bonusów jest związany z wpłatą depozytu, natomiast drugi należy Ci się za sam fakt założenia konta na STS i jest to freebet. Do tego, jeżeli do wspólnej gry zaprosisz swojego kumpla, obydwoje zostaniecie za to nagrodzeni.

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że na STS sporty wirtualne mają swoje szczególne miejsce, dlatego bukmacher ma praktycznie zawsze przygotowaną minimum jedną promocję właśnie na virtuale. Oprócz bonusów ważny jest także zakres rynków na wirtualne wyścigi konne i wysokość kursów. Również w tym przypadku STS wysuwa się na prowadzenie. Na koniec warto jeszcze dodać, że u tego buka możesz bezpłatnie pobrać apkę, która z pewnością uczyni Twoje obstawianie jeszcze bardziej satysfakcjonującym.

Gdzie oglądać wirtualne wyścigi konne?

W przeciwieństwie do rozgrywek esportowych, w przypadku virtuali nie musisz logować się na żadnej specjalnej platformie, aby móc oglądać wirtualne wyścigi konne. Jeżeli wybrałeś już swojego buka, to właśnie na jego stronie będą one dostępne. Jest tylko jedno “ale”… Niestety wirtualne rozgrywki to tylko symulacja, dlatego nie będziesz mógł obejrzeć całej gonitwy. Pozostaje Ci jedynie skrót zdarzenia. Wybierając buka na sporty wirtualne, zawsze sprawdź jakość komputerowej wizualizacji virtuali.

Pod tym względem operatorzy różnią się od siebie. Niektórzy bukmacherzy decydują się również na dodanie komentatora do swoich wyścigów, ale nie każdemu przypadnie to do gustu. Generalnie to jak wyglądają skróty virtuali jest ważne, ale chyba każdy się z nami zgodzi, że tutaj kluczowe jest stawianie i wygranie zakładu. W takim razie życzymy Ci powodzenia w typowaniu wyścigów koni w wirtualnym wydaniu.