Wirtualny tenis

Oglądanie tenisowych turniejów to świetna zabawa, jedyny minus jest taki, że nie odbywają się one codziennie. Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom możesz się jednak cieszyć tenisowymi rozgrywkami niezależnie od tego, co dzieje się akurat w prawdziwym świecie. Wirtualny tenis to recepta na dobrą zabawę niezależnie od pory dnia (lub nocy!). Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się, jak działa symulacja tenisa, u którego bukmachera najlepiej obstawiać ten sport i na czym polegają wirtualne zakłady.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin | Aktualizacja 23/11/2020

Sekcja sportów wirtualnych:
Zakłady na sporty wirtualnePiłka nożna
KoszykówkaWyścigi konne
Wyścigi psówWyścigi samochodowe
ŻużelTenis

Co to jest wirtualny tenis?

Wirtualny tenis to rozrywka wzorowana na prawdziwej wersji tej dyscypliny sportowej. Można ją jednak oglądać niezależnie od warunków z realnego świata, ponieważ wszystko polega na komputerowej symulacji. Bukmacherzy puszczają transmisję z wirtualnego tenisa dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które na bieżąco generuje zagrania poszczególnych graczy i wyniki ich starć – to wszystko możesz oczywiście oglądać w formie graficznej, tak jak na telewizorze!

Wirtualni tenisiści mają swoje zdolności podobnie jak ci realni. Charakteryzują ich określone statystyki, możesz też zajrzeć do bazy danych, która zawiera całą historię ich dotychczasowych występów. W trakcie meczów dołączany jest do tego oczywiście element losowy: każdemu zdarza się potknąć, pośliznąć czy po prostu nie trafić w piłeczkę! Na podstawie tych wszystkich zmiennych wytwarzany jest obraz meczu, który równie dobrze mógłby się odbyć naprawdę.

Cała zabawa jest oczywiście uczciwa i oparta na profesjonalnie zaprojektowanym oprogramowaniu. Grać powinieneś wyłącznie u legalnych polskich bukmacherów, takiego też rekomendujemy w dalszej części artykułu. Takie firmy są kontrolowane przez instytucje rządowe i posiadają odpowiednie licencje. Możesz być więc pewien, że oferowane przez nie formy rozrywki, w tym wirtualny tenis, nie stanowią żadnego oszustwa. Nikt nie zna wyniku wirtualnego meczu przed jego zakończeniem, tak samo jak w prawdziwym życiu – ani Ty, ani bukmacher. To żadna ustawka!

Wirtualny tenis

Jak obstawiać wirtualny tenis?

Żeby mądrze obstawiać wirtualny tenis, musisz dobrze zrozumieć pod jakimi względami jest on niemal nie do odróżnienia od prawdziwego sportu, a pod jakimi względami się od niego różni. To pozwoli Ci wykorzystać dotychczas posiadaną na temat tenisa wiedzę, ale jednocześnie nie dać się jej zaślepić – przygotuj się, że do obstawiania wirtuala będziesz się musiał dodatkowo przyzwyczaić! Oto kilka rad, dzięki którym od pierwszej chwili będziesz wiedział, czego się spodziewać i jak grać:

  • Przygotuj się na szybkie decyzje. Jeden tenisowy mecz w wirtualu to najwyżej kilka minut, bo ta rozrywka ma być intensywna i dynamiczna – tak, aby można było obejrzeć sobie cały mecz do kawy! Ma to swoje plusy i minusy, jeśli chodzi o oglądanie, ale dla nas najważniejszy jest wpływ na obstawianie zakładów. Przerwy między meczami są krótkie i to oznacza, że nie będziesz mógł się zastanawiać tak długo, jak w prawdziwym życiu.
  • Podobnie wygląda sprawa z zakładami na żywo. Nawet live betting na prawdziwego tenisa wiąże się z koniecznością śledzenia dynamicznych zmian w kursach i podejmowania szybkich decyzji. W wirtualu wszystko dzieje się natomiast dużo szybciej! Musisz być więc przygotowany i zachować zimną krew. Jeśli dasz się ponieść emocjom, możesz podjąć niemądre decyzje!
  • Na wirtuale nie znajdziesz profesjonalnych typerów, a mądrali z czatów lepiej zbyt uważnie nie słuchać. Dużo przydatnych informacji możesz jednak u niektórych bukmacherów znaleźć w specjalnych bazach danych, gdzie zawierają się dotychczasowe występy i spotkania (H2H) poszczególnych zawodników. Warto tam zaglądać.
  • Na początek radzimy grać raczej zakłady pojedyncze. To poniekąd powiązane z tempem rozgrywki – jeśli na decyzję jest mało czasu, to tym trudniej dobrać mądry, przemyślany kupon AKO! Lepiej daj sobie na to czas i przejdź do zakładów podwójnych i grubszych dopiero wtedy, kiedy nabierzesz już trochę doświadczenia.

Rodzaje zakładów na wirtualny tenis

Jakiego rodzaju rynki publikują zwykle na wirtualny tenis bukmacherzy? Są one oczywiście podobne do tych znanych z prawdziwego tenisa, w końcu to na nim jest wzorowana rozgrywka i jej zasady. Pod spodem znajdziesz najczęstsze przykłady, które pomogą Ci się przygotować na zakłady na wirtualny tenis:

  • Zwycięzca meczu / seta / gemu: możesz postawić na to, kto wygra cały mecz lub określony set albo gem. W trakcie meczu, w ramach zakładów live, u większości buków obstawiać będziesz domyślnie na trwający akurat set lub gem.
  • Liczba gemów w secie / meczu: tutaj obstawia się na to, ile gemów zostanie rozegranych w ramach danego seta albo całego meczu, na przykład więcej czy mniej niż 10.5?
  • Dokładny wynik meczu / seta / gemu: ten zakład polega na wytypowaniu dokładnego wyniku, którym zakończy się dana część meczu albo on cały.

Gdzie obstawiać wirtualny tenis?

Naszym zdaniem będziesz się świetnie bawił, obstawiając wirtualny tenis na STS. Właśnie ten bukmacher jest najpopularniejszym wyborem wśród polskich fanów zakładów. Posiada on też oczywiście licencję Ministerstwa Finansów. Jednym z dodatkowym powodów, ze względu na które chcemy polecić właśnie STS, są oferowane przez tego bukmachera bonusy na sporty wirtualne. Znajdziesz tam zarówno promocje pojedyncze, jak ubezpieczenie 20 zł na pierwsze postawione zakłady, jak i akcje cykliczne. Stali bywalcy mogą liczyć na bonus w wysokości 25 zł tygodniowo – zapoznaj się z regulaminem promocji na stronie STS!

Jeśli chodzi o możliwości obstawiania, bukmacher ten ma w swojej ofercie wszystkie rodzaje zakładów, które opisaliśmy w poprzedniej sekcji, grać można oczywiście zarówno przedmeczowo, jak i w formule na żywo. W trakcie oglądania meczu z łatwością można na bieżąco śledzić zmiany w kursach. Obok wideo regularnie pojawiają się także analizy kursów na mecze, które zostaną rozegrane w następnym etapie turnieju.

Cały interfejs służący do obstawiania znajduje się pod transmisją. Można łatwo przełączać się pomiędzy czterema głównymi kategoriami zakładów. Wystarczy klikać na kursy, aby dodać je do kuponu. Jest on widoczny z prawej strony ekranu. Tam można przyjrzeć się swoim dotychczasowym wyborom, wpisać stawkę i potwierdzić zakład, aby wszedł on do gry.