To będzie hit! Real ma porozumienie z gwiazdą Bayernu

Real Madryt porozumiał się z Alphonso Daviesem – donosi The Athletic. Przesądzone ma być już to, że obecny defensor Bayernu Monachium przeniesie się do stolicy Hiszpanii w 2024 lub 2025 roku.

Alphonso Davies
Obserwuj nas w
IMAGO / Sven Simon Na zdjęciu: Alphonso Davies
  • Davies porozumiał się z Realem Madryt
  • Jego odejście z Bayernu jest przesądzone
  • Davies wzmocni Real w 2024 lub 2025 roku

Przesądzony transfer Daviesa do Madrytu

Wygląda na to, że Alphonso Davies rozgrywa swój ostatni sezon w barwach Bayernu Monachium. Zdaniem The Athletic, Kanadyjczyk osiągnął porozumienie z Realem Madryt. Przesądzone jest to, że defensor nie podpisze nowej umowy z mistrzami Niemiec.

Klub La Liga – za pośrednictwem głównego skauta Juniego Calafata i dyrektora generalnego Jose Angela Sancheza – od jakiegoś czasu jest w kontakcie z obozem Daviesa i od początku rozmów prosił go, aby nie przedłużał wygasającego w czerwcu 2025 roku kontraktu z Bayernem, aby mógł do nich dołączyć.

POLECAMY TAKŻE

W ostatnich tygodniach odbyło się kilka spotkań, w tym jedno w Madrycie w połowie lutego, co jeszcze bardziej przyspieszyło rozmowy. Na stole są dwie opcje, przy czym Real jest otwarty na wykupienie Daviesa na rok przed wygaśnięciem jego umowy z Bayernem. Podobnie postąpiono w 2014 roku w przypadku Toniego Kroosa. W grze jest też drugi wariant, czyli pozyskanie go za darmo latem 2025. Wówczas Bawarczycy nic na nim jednak nie zarobią.

Pomimo wstępnego zainteresowania ze strony rywali – Barcelony, a także klubów z Anglii, które monitorują sytuację – na tym etapie Davies woli przenieść się do Madrytu.

Defensor ten w obecnie trwającej kampanii rozegrał 28 spotkań pod okiem Thomasa Tuchela. Reprezentant Kanady w tym czasie zdołał strzelić jednego gola oraz zaliczyć trzy asysty.

Komentarze