Polacy w półfinale EURO U-17! Zdecydował przepiękny rzut wolny [WIDEO]

Reprezentacja Polski pokonała Serbię 3:2 i awansowała do półfinału mistrzostw Europy U-17. Gola na wagę awansu w 90. minucie zdobył Filip Rejczyk, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego. W kolejnej rundzie biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami.

Polska U-17
IMAGO / Balint Szentgallay Na zdjęciu: Polska U-17
  • W ćwierćfinale mistrzostw Europy U-17 reprezentacja Polski podejmowała Serbię
  • Biało-czerwoni wygrali 3:2, zdobywając bramkę w 90. minucie meczu
  • Bohaterem końcówki został Filip Rejczyk

Mistrzostwa Europy U-17. Polska 3:2 Serbia

Polacy szybko objęli prowadzenie. W 4. minucie spotkania z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Filip Rejczyk. Piłka minęła serbskich obrońców i po koźle trafiła na głowę Jakuba Krzyżanowskiego, który od razu uderzył na bramkę. Z pierwszą próbą bramkarz dobrze sobie poradził, ale przy dobitce nie miał najmniejszych szans.

Znacznie gorzej biało-czerwoni rozpoczęli drugą połowę. W 51. minucie Serbowie przeprowadzali atak pozycyjny. W pewnym momencie na strzał z dystansu zdecydował się Petrović, ale z tą próbą poradził sobie Piekutkowski. Polski bramkarz musiał skapitulować, gdy do sparowanej piłki dopadł Vukojević.

Polacy ponownie wyszli na prowadzenie w 62. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Daniel Mikołajewski. Zawodnik, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej, kompletnie zmylił serbskiego golkipera.

Niedługo biało-czerwoni cieszyli się z dobrego wyniku. W 70. minucie Serbowie znów przeprowadzili zabójczy atak. Tym razem do siatki trafił Subotić, który wykorzystał inteligentne zagranie Delibasicia.

W 90. minucie Polacy stanęli przed doskonałą okazją. Sędzia wskazał na rzut wolny tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Filip Rejczyk, który przepięknym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:2 i dał biało-czerwonym awans do półfinału.

Zwycięstwo i awans do półfinału oznacza również, że reprezentacja Polski U-17 zagra na mistrzostwach świata. Mundial w tej kategorii wiekowej odbędzie się jesienią tego roku.

– Brawo, Panowie! Nasza reprezentacja U-17 po pięknej walce awansowała do najlepszej czwórki EURO i zakwalifikowała się do tegorocznych mistrzostw świata. Cała Polska jest z Was dumna! Gratulacje – napisał Cezary Kulesza, prezes PZPN.