REKLAMA
REKLAMA

UEFA zrezygnuje z eliminacji do Ligi Mistrzów i Ligi Europy?!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: The Times  |  22.02.2020 22:22
UEFA zrezygnuje z eliminacji do Ligi Mistrzów i Ligi Europy?!

Piłka Ligi Mistrzów  |  fot. adidas

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poważnie rozważa skondensowanie lub nawet odwołanie wszystkich rundy kwalifikacyjnych do rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy w przyszłym sezonie - informuje The Times.

Pandemia koronawirusa, która spowodowała zawieszenie praktycznie wszystkich rozgrywek piłkarskich w Europie, może mieć również wpływ na kształt europejskich pucharów w kolejnym sezonie. Dużym problemem może być bowiem znalezienie wolnych terminów na rozegranie eliminacyjnych spotkań.

UEFA niedawno poprosiła krajowe federacje o przesłanie do 25 maja informacji dotyczących planów dokończenia krajowych lig. Miałoby się to stać najpóźniej do końca lipca, bowiem sierpień UEFA chciałaby zarezerwować na dokończenie rywalizacji w europejskich pucharach w sezonie 2019/20.

Problem z eliminacjami


Taki scenariusz może sprawić, że dużym problemem będzie znalezienie terminów na rozegranie wszystkich rund eliminacyjnych do Ligi Mistrzów i Ligi Europy w sezonie 2020/21. UEFA przygotowuje obecnie różne warianty, począwszy od rozstrzygania poszczególnych rund eliminacyjnych jednym spotkaniem na neutralnym terenie, aż do całkowitej rezygnacji z eliminacji - informuje The Times.

Odwołanie eliminacji byłoby bardzo bolesne dla polskich klubów, bowiem oznaczałoby to dla nich brak możliwości występów w europejskich pucharach w następnym sezonie. W takim scenariuszu przewidziane byłyby rekompensaty finansowe dla klubów, które straciłyby szanse na grę w europejskich rozgrywkach. Taki wariant bardziej prawdopodobny jest jednak w rozgrywkach Ligi Mistrzów, bowiem w fazie grupowej jest przeznaczonych tylko sześć drużyn z eliminacji. The Times informuje, że mogłyby zostać one wyłonione w eliminacjach, w których udział wzięłyby drużyny z 12 krajów, znajdujących się obecnie na miejscach 11-22 w rankingu FIFA.

Zdecydowanie większy problem jest w przypadku rozgrywek Ligi Europy, gdzie udział w fazie grupowej zapewnione ma zaledwie 17 drużyn. O pozostałe 31 miejsc rywalizacja toczy się w eliminacjach.

Decyzje w tej sprawie mogą zapaść 27 maja, na kiedy została zwołana kolejna wideokonferencja Komitetu Wykonawczego UEFA.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

DonRoberto | 11.05.2020 18:13

Co do polskich klubów to się nie zgodzę z autorem news'a. Dla nich właśnie bardzo bolesne jest granie w europejskich pucharach. Co roku jakaś kompromitacja.
Gdyby bez grania dostały przelew na konto to pewnie były by zadowolone ;)

dostojnyfarmata | 11.05.2020 18:50

Świetny scenariusz dla naszych klubów jeśli dostaną rekompensaty za brak LM ;)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy