Zagłębie Sosnowiec zareagowało na medialne doniesienia

Zagłębie Sosnowiec od meczu z GKS-em Katowice w ramach 25. kolejki Fortuna 1 Ligi jest na ustach kibiców polskiej piłki. To następstwo kuriozalnych wypowiedzi trenera Aleksandra Chackiewicza na pomeczowej konferencji prasowej. Już w komentarzach kibiców na portalach społecznościowych widoczne było, że poziom frustracji wzrósł i to zdecydowanie. Tymczasem w środę 3 kwietnia doszło do przykrych zdarzeń w trakcie treningu pierwszej drużyny, Klub w tej sprawie przygotował specjalne oświadczenie.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Zagłębia Sosnowiec
  • W trudnym położeniu jest dzisiaj Zagłębie Sosnowiec, znajdujące się w strefie spadkowej Fortuna 1 Ligi
  • Niepokojące wieści obiegły w środę media, informujące o zdarzeniach, które miały miejsce w trakcie treningu pierwszej drużyny Zagębiaków
  • Klub z Sosnowca opublikował oświadczenie w sprawie

Zagłębie Sosnowiec zapowiedziało zmiany personalne w klubue

Zagłębie Sosnowiec zmierza dzisiaj pewnym krokiem w kierunku 2 Ligi. Ewentualne utrzymanie ekipy z ArcelorMittal Park będzie niezwykle trudnym wyzwaniem dla zawodników. Tym bardziej że w ostatnich tygodniach postawa sosnowiczan jest beznadziejna. Tymczasem w środę kilka osób z otoczenia kibicowskiego według informacji Meczyki.pl miało wziąć sprawy w swoje ręce, przerywając trening Zagłębia. Na ten temat przedstawiciele klubu przygotowali specjalne oświadczenie.

Komunikat zarządu Zagłębie S.A.

“W środowe przedpołudnie na treningu pierwszej drużyny Zagłębia, który miał miejsce na boisku treningowym przy ulicy Kresowej zjawiła się grupa mężczyzn, przerywając trening, a następnie odbyła rozmowy ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami” – brzmi wiadomość opublikowana na profilu klubu na platformie X.

“Biorąc pod uwagę postawę mężczyzn, którzy byli zamaskowani, Klub zawiadomił o tym fakcie policję, która na miejsce skierowała patrol. W chwili obecnej prowadzone są działania zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia” – czytamy dalej.

“Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w ciągu najbliższych 24 godzin powiadomimy Państwa o decyzjach personalnych dotyczących naszego Klubu” – podsumowano w komunikacie.

Czytaj więcej: Trener Chackiewicz wystawia Zagłębie na pośmiewisko. “Zawodnicy sami ustalili strategię”

Komentarze