Arka chce wyjaśnienia kontrowersji z meczu z Wisłą Kraków

Piłkarze Arki Gdynia
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Arki Gdynia

Spotkaniu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi. między Wisłą Kraków i Arką Gdynia towarzyszyły ogromne kontrowersje. Goście kończyli mecz w dziewięciu po czerwonych kartkach dla Alemana i Marcjanika. Zespół z Gdyni poinformował, o przekazaniu wniosku do PZPN w sprawie tego meczu.

• W meczu Wisła Kraków – Arka Gdynia doszło do wielu kontrowersyjnych sytuacji
  • Goście kończyli mecz w dziewiątkę, a władze klubu są oburzone poziomem sędziowania
  • Arka złożyła oficjalny wniosek o wyjaśnienie kilku sytuacji z meczu przez Kolegium Sędziów

Arka oburzona decyzjami sędziego Przybyła

Wisła Kraków wygrała w sobotę 30 lipca w meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi. z Arką Gdynia 1:0 po bramce Michała Żyro z rzutu karnego. W meczu doszło do wielu kontrowersyjnych sytuacji, a po jednej z nich czerwoną kartką ukarany został Christian Aleman. Arka mecz kończyła w dziewiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Michał Marcjanik.

Włodarze Arki Gdynia byli oburzeni sposobem prowadzenia meczu przez arbitra Jarosława Przybyła, dlatego zdecydowali się na wystosowaniu oficjalnego pisma w tej sprawie. We wniosku o stanowisko Kolegium Sędziów PZPN wypunktowano błędy, które w ich opinii popełnił sędzia.

Największe zastrzeżenia budziła sytuacja z 25 minuty, po której wyrzucony z boiska po odepchnięciu rywala został Aleman. Incydent zainicjował Ivan Balta, który ukarany został jedynie żółtą kartką. Ponadto władze Arki proszą m.in. o analizę kilku akcji, po których w ich mniemaniu drugim żółtym kartonikiem ukarany powinien zostać Chorwat. Klub chciałby poznać stanowisko Kolegium Sędziów względem przytoczonych sytuacji.