Kto zastąpi Brzęczka? W Krakowie już kompletują sztab

Jerzy Brzęczek
PressFocus Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

Wisła Kraków poinformowała, że Jerzy Brzęczek podał się do dymisji. Klub z Małopolski prawdopodobnie przejmie trener z Ekstraklasą w CV.

  • Jerzy Brzęczek podał się do dymisji
  • Wisła Kraków nie ma zatem aktualnie trenera
  • Klub prawdopodobnie wybrał już jednak nowego szkoleniowca

W Krakowie trwa oczekiwanie na biały dym

14 lutego tego roku Jerzy Brzęczek wrócił na ławkę trenerską. 51-letni szkoleniowiec miał ponad roczną przerwę od pracy w zawodzie, po tym jak Zbigniew Boniek podjął decyzję o odsunięciu go od pracy z reprezentacją Polski. Brzęczek po przygodzie z kadrą podjął się misji utrzymania Wisły Kraków w Ekstraklasie.

Biała Gwiazda za kadencji Brzęczka nie punktowała dobrze w najwyższej klasie rozgrywkowej i musiała pogodzić się ze spadkiem. 51-latek pozostał na stanowisku i prowadził zespół w Fortuna 1. Liga, w której Wisła początkowo spisywała się świetnie. Później krakowianie wpadli w kryzys. Niedawno przegrali z Chojniczanką i spadli poza strefę barażową. Klub zaczął rozważać rozstanie z Brzęczkiem, a jak informował Janekx89, za faworyta do objęcia Białej Gwiazdy uchodził Dariusz Banasik, który pracował ostatnio w Radomiaku.

3 października Wisła poinformowała, że Brzęczek podał się do dymisji, a za została przyjęta przez klub. Krakowianie prawdopodobnie zdecydowali się już na nowego szkoleniowca. Tomasz Włodarczyk z Meczyków przekazał, że będzie nim klubowa legenda, a ostatnio asystent Brzęczka, czyli Radosław Sobolewski. 45-latek jako samodzielny trener pracował w latach 2019-2021, gdy prowadził w Ekstraklasie Wisłę Płock (62 mecze). W Krakowie trwa kompletowanie sztabu nowego szkoleniowca Białej Gwiazdy.

Czytaj także: Oficjalnie. Jerzy Brzęczek odchodzi z Wisły Kraków

Komentarze