Oficjalnie. Jerzy Brzęczek odchodzi z Wisły Kraków

Jerzy Brzęczek
PressFocus Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu Białej Gwiazdy. To efekt rozczarowujących w ostatnim czasie wyników krakowskiej drużyny.

  • Jerzy Brzęczek podał się do dymisji
  • Wisła Kraków oficjalnie poinformowała o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem
  • Brzęczek poprowadził Wisłę w 27 spotkaniach

Czas Brzęczka w Wiśle dobiegł końca. Wyniki zespołu rozczarowały

O możliwym rozstaniu Jerzego Brzęczka z Wisłą Kraków spekulowano już od dłuższego czasu. Były selekcjoner reprezentacji Polski nie zdołał pomóc Białej Gwieździe w utrzymaniu w PKO Ekstraklasie, a gra zespołu była także rozczarowująca po spadku do Fortuna 1 Ligi.

O ile wyniki pierwszych spotkań w sezonie były korzystne dla Białej Gwiazdy, to o stylu już tego powiedzieć nie można. Wielu twierdziło, że osiągane rezultaty są ponad stan i w końcu przyjdą słabsze rezultaty. Tak też się stało . Biała Gwiazda w rozgrywkach ligowych nie potrafi sięgnąć po trzy punkty od pięciu spotkań, z czego aż cztery przegrała i zajmuje dopiero ósme miejsce w ligowej tabeli.

W poniedziałek Wisła Kraków za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała, że Jerzy Brzęczek nie będzie dłużej już prowadził pierwszego zespołu Białej Gwiazdy. Klub potwierdził, że zarząd przyjął dymisję szkoleniowca.

– Trenerskie stery Białej Gwiazdy Jerzy Brzęczek przejął 14 lutego 2022 roku, by już tydzień później zadebiutować w roli szkoleniowca drużyny z R22 podczas ligowego meczu z Górnikiem Łęczna. Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził Wisłę łącznie w 27 oficjalnych spotkaniach – napisano w oświadczeniu. Bilans trenera to 7 zwycięstw, 9 remisów i 11 porażek.

Klub dodał również, że informacje dotyczące przyszłego sztabu szkoleniowego zostaną podane w osobnym komunikacie.

Zobacz również: Niecodzienna sytuacja w Ekstraklasie. Drużyna oddała gola rywalowi! [WIDEO]

Komentarze