Wisła Kraków powołała tymczasowego prezesa

Jarosław Królewski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jarosław Królewski

W środę Wisła Kraków poinformowała o rezygnacji Władysława Nowaka. Obowiązki prezesa tymczasowo przejmie więc Jarosław Królewski.

  • Władysław Nowak zrezygnował z posady prezesa Wisły Kraków
  • Tymczasowo zastąpi go Jarosław Królewski
  • W tym czasie Wisła Kraków skompletuje odpowiedni zarząd

Królewski z nowymi kompetencjami w Wiśle

W Wiśle Kraków ponownie doszło do ogromnego zamieszania. W środę klub poinformował o rezygnacji Władysława Nowaka, który piastował stanowisko prezesa od 1 sierpnia. W ostatnich tygodniach media donosiły o konfliktach wśród władz “Białej Gwiazdy”, a publiczna wypowiedź Nowaka domagającego się wsparcia finansowego ze strony właścicieli nie spotkała się z pożądanym efektem.

Tego samego dnia krakowski klub powiadomił o jego następcy. Tymczasowo obowiązki nowego prezesa Wisły Kraków przejmie Jarosław Królewski. Tym samym “Biała Gwiazda” daje sobie dodatkowy czas na skompletowanie odpowiedniego zarządu.

Po rezygnacji Władysława Nowaka z pełnionej dotychczas funkcji – do czasu wyboru docelowego Zarządu – decyzją Rady Nadzorczej Klubu, która wkrótce zostanie wykonana, tymczasowo obowiązki Prezesa TS Wisła Kraków SA przejmie Jarosław Królewski. Trwają prace nad skompletowaniem składu kierowniczego odpowiedzialnego za prowadzenie Spółki w poszczególnych obszarach” – czytamy w komunikacie.

Co ciekawe, w zeszłym tygodniu Królewski poinformował o chęci odejścia ze struktur Wisły Kraków. Teraz okazuje się, że może on przejąć akcje Tomasza Jażdżyńskiego, zostając tym samym większościowym udziałowcem klubu.

Zobacz również:

Jażdżyński: mam nadzieję, że to moja ostatnia konferencja w roli właściciela Wisły Kraków
Tomasz Jażdżyński

W środę odbył się briefing Wisły Kraków, w trakcie którego współwłaściciel Tomasz Jażdżyński opowiedział o obecnej sytuacji w klubie, a także swojej przyszłości w spółce. Przekazał, że dalsza współpraca z pozostałymi wspólnikami nie jest już możliwa. Tomasz Jażdżyński spotkał się z dziennikarzami Współwłaściciel poinformował o ofercie oddania swoich udziałów Jażdżyński przyznał, że obecny skład zespołu

Czytaj dalej…

Komentarze