Względny spokój skończył się w GKS-ie Tychy, trener odsunięty od prowadzenia drużyny

GKS Tychy podjął decyzję o odsunięciu od pierwszej drużyny trenera Dominika Nowaka. Jednocześnie wkrótce władze Tyskich mają przedstawić nazwisko nowego trenera.

Dominik Nowak
fot. PressFocus Na zdjęciu: Dominik Nowak
  • GKS Tychy wkrótce będzie miał nowego trenera
  • Władze klubu z Edukacji odsunęły Dominika Nowaka od prowadzenia zespołu
  • 51-latek w maju 2022 roku podpisał z Trójkolorowymi umowę do końca czerwca 2024 roku

Dominik Nowak przestał być trenerem GKS-u Tychy

GKS Tychy w sezonie 2022/2023 miał walczyć co najmniej o miejsce barażowe. Rzeczywistość jest jednak taka, że pod wodzą szkoleniowca Dominika Nowaka ekipa z Edukacji ma zaledwie pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

W związku z powyższym władze klubu zdecydowały się na zmianę w sztabie szkoleniowym. Dotychczasowy trener został odsunięty od prowadzenia zespołu.

“Decyzją Zarządu Klubu obowiązki trenera pierwszej drużyny GKS Tychy przestał pełnić dziś Dominik Nowak. 51-letni szkoleniowiec prowadził tyską drużynę od początku sezonu 2022/23. W 24 spotkaniach Fortuna 1 Ligi tyszanie zanotowali 7 wygranych, 6 remisów i 11 porażek. Nazwisko nowego trenera Trójkolorowych poznamy w najbliższym czasie, a do momentu ogłoszenia decyzji treningi zespołu poprowadzi dotychczasowy asystent, Przemysław Pitry. Trenerowi Nowakowi dziękujemy za pracę w Tychach i życzymy powodzenia w dalszej karierze” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie klubu z Tychów.

Po przerwie reprezentacyjnej GKS zmierzy się na wyjeździe z Resovią. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 18:00.

Czytaj więcej: Wisła Kraków – GKS Tychy: na kłopoty Luis Fernandez [WIDEO]

Komentarze