Nottingham Forest ogłosił kolejny rekordowy transfer

Neco Williams
Pressfocus Na zdjęciu: Neco Williams

Nottingham Forest po wywalczeniu awansu do Premier League bardzo intensywnie pracuje w trakcie letniego okienka transferowego nad wzmocnieniami. Po działaniach zarządu klubu widać, że Forest nie chcą być jedynie dodatkiem do ligi, a solidnym zespołem, który będzie w stanie nawiązać rywalizację z najsilniejszymi rywalami.

  • Nottingham Forest w zeszłym sezonie wywalczył prawo do gry w Premier League
  • Utytułowany angielski zespół po wielu latach powrócił zatem do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii
  • Klub latem przeznacza spore środki finansowe na transfery
  • Najnowszym z nich jest wychowanek Liverpoolu – Neco Williams

Forest nie oszczędza na nowych zawodnikach

Nottingham Forest w trakcie letniego okienka transferowego pobił już swój rekord transferowy. Beniaminek Premier League sprowadził z Unionu Berlin Taiwo Awoniyia za 20,5 miliona euro. Na tym zakupy się jednak nie kończą. W poniedziałek klub poinformował oficjalnie o kolejnym wzmocnieniu.

Do ekipy Forest dołączył Neco Williams, który jest wychowankiem Liverpoolu. Walijczyk w poprzednim sezonie rozegrał dla seniorskiej kadry The Reds dziewięć meczów, jednak zdawał sobie sprawę, że przy tak dużej konkurencji w zespole o regularne występy będzie niezwykle ciężko. Z tego między innymi powodu zdecydował się na przenosiny do Nottingham Forest. 

Beniaminek Premier League zapłacił za Williamsa aż 17,5 miliona funtów, co przekłada się na 20,68 milionów euro. Na tę kwotę składają się jednak dodatkowe bonusu. Jeśli zostaną one aktywowane, Walijczyk oficjalnie zostanie najdroższym zawodnikiem w historii klubu. To miano aktualnie należy do zakupionego tego lata Awoniyia.

Sprawdź u nas: Obrońca Bayernu wraca do Anglii. Transfer sfinalizowany

Komentarze