FC Barcelona pozbyła się niechcianego stopera

Oscar Mingueza
Pressfocus Na zdjęciu: Oscar Mingueza

Oscar Mingueza zostanie zawodnikiem Celty Vigo. Klub z Galicji doszedł do porozumienia z FC Barceloną ws. jego przenosin. Defensor po przejściu testów medycznych zostanie oficjalnie ogłoszony piłkarzem Celty.

  • Oscar Mingueza usłyszał przed sezonem od Xaviego, ze odejście będzie dla niego najlepszą opcją
  • Stoper miał kilka ofert, ale najbardziej o jego transfer zabiegała Celta Vigo
  • W sobotę FC Barcelona poinformowała o osiąfgnięciu porozumienia z Celtą Vigo

Mingueza pogodzony z decyzją trenera

Oscar Mingueza w sezonie 2020/21 stał się nieoczekiwanym beneficjentem trudnej sytuacji kadrowej FC Barcelony. Wobec kontuzji wielu stoperów, wychowanek wskoczył do podstawowego składu i wystąpił w aż w 39 meczach, notując w nich dwie bramki i trzy asysty. Tym samym odpłacił się za zaufanie, jakim obdarzył go Ronald Koeman. 

Następny sezon pod tym względem nie był już tak udany, a w oczy zaczęły się rzucać braki motoryczne, a także niedoskonałości techniczne Minguezy. Od kiedy stery Blaugrany przejął Xavi, rola stopera znacząco zmalała i wchodził on na boisko głównie z ławki rezerwowych. Wraz z końcem sezonu szkoleniowiec odbył z nim rozmowę, w której zakomunikował, że Hiszpan nie liczy się jego planach na kolejny sezon. 

Zgodnie z doniesieniami dziennikarzy, Mingueza pogodził się z opinią Xaviego, a nawet przeprosił trenera, że nie prezentował się pod jego wodzą lepiej, dając tym samym świadectwo swojego profesjonalizmu. Wychowanek nie znalazł się w kadrze, która poleciała na przedsezonowe tournee po Stanach Zjednoczonych. Był to jednoznaczny sygnał – Mingueza musi latem odejść.  

Największe zainteresowanie 23-latkiem wykazywała Celta Vigo, do której to trafi Hiszpan po przejściu testów medycznych. W sobotę FC Barcelona poinformowała oficjalnie o osiągnięciu porozumienia z galicyjską drużyną w kwestii transferu obrońcy. Kwota za stopera ma być symboliczna. W kuluarach mówi się o ok. 2 milionach euro.

Przeczytaj: Braithwaite gotowy na zmianę klubu, ale rozważa tylko dwa kierunki

Komentarze