Felix i Cancelo zostaną w Barcelonie na stałe? Ujawniono, ile będą kosztować

Joao Felix oraz Joao Cancelo latem zostali wypożyczeni do Barcelony. Według Mundo Deportivo Duma Katalonii za wykup skrzydłowego musiałaby zapłacić około 80 mln euro, a nabycie praw do karty zawodniczej bocznego obrońcy kosztowałoby Blaugranę mniej więcej 25 mln euro.

Joao Cancelo i Joao Felix
Obserwuj nas w
IMAGO / Felipe Mondino Na zdjęciu: Joao Cancelo i Joao Felix
  • Joao Felix oraz Joao Cancelo bardzo dobrze wpasowali się do Barcelony
  • Choć Barca nie ma opcji wykupu Portugalczyków, to latem może podjąć negocjacje z ich klubami
  • Mówi się, że skrzydłowy kosztowałby 80 mln euro, a obrońca 25 mln euro

Barca zatrzyma duet Portugalczyków? Kwoty robią wrażenie

FC Barcelona podczas letniego okienka transferowego dokonała dwóch niezwykle wartościowych wzmocnień składu. Do klubu ze stolicy Katalonii zostali wypożyczeni dwaj reprezentanci Portugalii – Joao Felix oraz Joao Cancelo.

Co prawda, w umowach nie ma wzmianki o opcjach wykupu, ale jest to podyktowane zasadami finansowego fair play, które Barca musi spełnić. Wydaje się, że po zakończeniu sezonu Duma Katalonii podejmie rozmowy z działaczami Atletico Madryt i Manchesteru City w sprawie transferów definitywnych odpowiednio skrzydłowego oraz bocznego defensora.

POLECAMY TAKŻE

Jak podaje hiszpański dziennik “Mundo Deportivo”, ewentualne nabycie praw do karty zawodniczej Joao Felixa kosztowałoby 80 mln euro, a wykup Joao Cancelo 25 mln euro. Nie wiadomo, czy Blaugranę będzie stać na taki wydatek. Przypomnijmy, że FC Barcelona nadal zmaga się z bardzo dużymi problemami finansowymi.

Komentarze