Robert Lewandowski opuści Bayern? Agent Polaka gotowy na negocjacje z Man City

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Z najnowszych wieści przekazanych przez Bild wynika, że Robert Lewandowski poważnie rozważa odejście z Bayernu. Co więcej, Pini Zahavi miał otrzymać zielone światło do rozpoczęcia negocjacji z innymi klubami. Niemieccy dziennikarze dają największe szanse Manchesterowi City na pozyskanie Polaka.

  • Coraz częściej z obozu Bayernu dochodzą nas słuchy, że Robert Lewandowski wyraża swoje niezadowolenie w klubie
  • Polakowi nie podoba się brak rozmów ws. nowego kontraktu oraz plotek transferowych o jego potencjalnym zastępcy
  • Stąd też agent napastnika wkrótce może rozpocząć negocjacje z gigantem z Premier League

Lewandowski czuje się oszukany przez Bayern?

Jeszcze przed startem przerwy reprezentacyjnej z Niemiec dochodziły do nas słuchy, że Robert Lewandowski coraz bardziej wyraża swoje niezadowolenie w Monachium. Początkowo zaczęło się od braku odpowiedniego wsparcia na boisku, ale był to tylko wierzchołek góry lodowej.

Zarząd nadal nie rozpoczął prac nad nową umową dla 33-latka. Obecny kontrakt “Lewego” wygasa w 2023 r., więc przy braku postępów letnie okienko transferowe będzie ostatnią okazją za uzyskanie konkretnych pieniędzy za napastnika. Na niekorzyść reprezentanta Biało-czerwonych działa również fakt, że Bawarczycy poważnie rozważają wykup usług Erlinga Haalanda. To właśnie Norweg jest typowany na zastępce Polaka, co również ma wpływ na gorsze samopoczucie napastnika w drużynie mistrzów Niemiec.

Powyższe aspekty działają na niekorzyść związku Lewandowski – Bayern. Zarząd klubu nie raz przecież dawał do zrozumienia, że nie zamierza sprzedawać swojego najlepszego strzelca, ponieważ jego dom jest właśnie w Monachium. Jednak wraz z kolejnymi tygodniami na jaw wychodzą nowe fakty, które mogą przekonać Polaka do zmiany ligi po 12 latach gry w Bundeslidze.

Pini Zahavi wkrótce rozpocznie rozmowy z Manchesterem City

Bild poinformował, że największe szanse na sprowadzenie Lewandowskiego ma Manchester City. Napastnik dobrze zna się przecież z Josepem Guardiolą, który w latach 2013-2016 pracował w Bayernie. Dodatkowo Obywatele cierpią na brak klasycznej dziewiątki, co sprawia, że te wieści mogą wkrótce znaleźć potwierdzenie w rzeczywistości.

Tego lata mistrzowie Anglii próbowali pozyskać Harrego Kane’a, ale Tottenham nie pozwolił na wykup swojej gwiazdy nawet za 150 mln funtów. Stąd też jeżeli Bayern nie podejmie odpowiednich działań w sprawie poprawy relacji z Lewandowskim, Polak nie będzie miał skrupułów, aby na koniec piłkarskiej kariery zmienić otoczenie i spróbować własnych sił poza granicami Niemiec.

Przeczytaj również: Nagelsmann nie ma wątpliwości. “Lewandowski musi zdobyć Złotą Piłkę”

Komentarze