Obrońca oficjalnie wzmocnił Tottenham

Pedro Porro
fot. PressFocus Na zdjęciu: Pedro Porro

Tottenham Hotspur w oficjalnym komunikacie przekazał, że na zasadzie wypożyczenia pozyskał Pedro Porro ze Sportingu Lizbona. Umowa między klubami zawiera opcję obowiązkowego transferu definitywnego.

  • Tottenham ogłosił pozyskanie nowego obrońcy
  • Na wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego trafił do londyńskiej ekipy Pedro Porro
  • W szeregach The Spurs piłkarz będzie grał z numerem 23

Pedro Porro zawodnikiem Tottenhamu

Tottenham Hotspur w trakcie zimowej sesji transferowej nie szastał pieniędzmi. Wcześniej tak naprawdę tylko Arnaut Danjuma wzmocnił londyńską ekipę na zasadzie wypożyczenia za trzy miliony euro. Tymczasem tuż przed zamknięciem okna transferowego do stołecznego klubu dołączył Pedro Porro.

Zawodnik urodzony w Don Benito w Hiszpanii rozpoczął swoją karierę młodzieżową w Gimnastico Don Benito, zanim przeniósł się do Rayo Vallecano w 2015 roku, a następnie do Girony w sierpniu 2017 roku, gdzie kilka miesięcy później zadebiutował jako senior. W grudniu 2017 roku dołączył do CF Peralada na zasadzie wypożyczenia na pozostałą część kampanii, po czym wrócił do Blanquivermells, gdzie rozegrał łącznie 35 występów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając jedną bramkę.

Występując dwukrotnie przeciwko The Spurs w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA, 23-latek podpisał kontrakt z Manchesterem City w sierpniu 2019 roku, ale wkrótce potem wrócił do Hiszpanii, aby zdobyć dalsze doświadczenie w pierwszej drużynie, dołączając do Realu Valladolid na cały sezon.

Usposobiony ofensywnie boczny obrońca, Pedro dołączył do Sportingu CP na dwuletnie wypożyczenie w sierpniu 2020 roku. Tymczasem w 2022 roku portugalski klub na stałe wykupił zawodnika. W swoim pierwszym sezonie w Lizbonie odegrał integralną rolę w pomaganiu klubowi w wygraniu dubletu, gdy Sporting zdobył tytuł Primeira Ligi po raz pierwszy od 19 lat i zdobył Puchar Ligi Portugalii (Taca da Liga), strzelając decydującego gola w finale. W następnym sezonie Pedro kontynuował swoją świetną formę i pomógł swojej drużynie wygrać drugi z rzędu krajowy puchar.

Londyński klub poinformował o wypożyczeniu 23-letniego obrońcy ze Sportingu. Umowa zawiera obowiązkową klauzulę wykupu zawodnika. Poinformowano, że transfer definitywny ma kosztować 45 milionów euro. Porro wystąpił w tym sezonie w Portugalii w 14 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki i zanotował sześć asyst.

Czytaj więcej: Tottenham dopiął swego. Kontrakt z wahadłowym podpisany

Komentarze