Liverpool może udać się na łowy w Bundeslidze, gotowy wyłożyć 60 milionów euro

Bayer Leverkusen ma za sobą udany sezon. Nie może zatem dziwić, że zawodnicy tej ekipy budzą duże zainteresowanie w większych klubach. Ciekawe wieści przekazał Caughtoffside.

Piłkarze Bayeru Leverkusen
Obserwuj nas w
fot. Powerpics / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Bayeru Leverkusen

Odilon Kossounou na celowniku Liverpoolu

Bayer Leverkusen wygrał już mistrzostwo Bundesligi. Niemniej ekipa Xabiego Alonso może jeszcze wygrać krajowy puchar czy Ligę Europy. Aptekarzy czekają starcia kolejno z Kaiserslautern i Atalantą. Z kolei nie milkną doniesienia medialne związane z ewentualnymi rozstaniami w klubie.

POLECAMY TAKŻE

Caughtoffside podaje, że z klubem z Baye Arena może niebawem rozstać się Odilon Kossounou. Źródło podaje, że głównym pretendentem do pozyskania 23-latka z Wybrzeża Kości Słoniowej jest Liverpool. Jeden z gigantów Premier League może przeznaczyć na transakcję z udziałem piłkarza mniej więcej 60 milionów euro. Klub z Anfield Road nie jest jednak jedynym, który interesuje się graczem. Także Manchester United, Tottenham Hotspur, Bayern Monachium i Real Madryt interesują się zawodnikiem.

Kossounou trafił do Bayeru w lipcu 2021 roku. W drużynie z Leverkusen zawodnik rozegrał ponad 100 spotkań, notując w nich jedno trafienie i trzy asysty. Aktualna umowa piłkarza z przedstawicielem Bundesligi obowiązuje do końca sezonu 2025/2025. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest z kolei na 35 milionów euro. Środkowy defensor od października 2020 roku występuje w reprezentacji swojego kraju. Jak na razie zaliczył w drużynie narodowej łącznie 21 spotkań. Debiut zaliczył w starciu przeciwko reprezentacji Belgii (1:1).

Czytaj więcej: Paulo Fonseca stał się głównym kandydatem na trenera giganta Serie A

Komentarze