Koniec sagi transferowej! Znamy decyzję Harry’ego Kane’a

Harry Kane
Harry Kane PressFocus

Harry Kane we wtorek odbył rozmowę z Danielem Levym, po której poinformował w swoich mediach społecznościowych, że pozostanie na kolejny sezon w Tottenhamie.

  • Harry Kane pod koniec ubiegłego sezonu ogłosił, że chce odejść z Tottenhamu, a jego priorytetem były przenosiny do Manchesteru City
  • Kluby długo negocjowały, a mistrzowie Anglii mieli zaproponować za napastnika ponad sto milionów funtów
  • W środę Kane poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że “na sto procent pozostanie w Tottenhamie na kolejny sezon”

Kane zaakceptował pozostanie w Spurs na kolejny sezon

Harry Kane pod koniec ubiegłego sezonu zakomunikował włodarzom Tottenhamu, że zamierza opuścić klub w nadchodzącym oknie transferowym. Zawodnik długo pozostawał w Spurs, licząc na realną walkę o trofea, ale w wieku 28 lat nadal nie może pochwalić się żadnym zdobytym pucharem. Jest to dla niego o tyle bolesne, że z pewnością znajduje się pośród najlepszych zawodników występujących w Premier League. Pod względem indywidualnym niewiele można zarzucić kapitanowi reprezentacji Anglii – ma już na koncie trzy tytuły dla najlepszego strzelca angielskiej ekstraklasy.

Po zakomunikowaniu chęci odejścia, napastnik udał się na Euro 2020. Tam wraz z Synami Albionu dotarł do finału, a zwłaszcza w fazie pucharowej prezentował dobrą dyspozycję. Wówczas nasiliły się doniesienia łączące go z Manchesterem City. Obywatele tego lata przeprowadzili już jeden wielki transfer, sprowadzając za 117,5 milionów euro Jacka Grealisha z Aston Villi. Tajemnicą poliszynela było, iż drugim celem mistrzów Anglii jest Kane. Daniel Levy odrzucił jednak ofertę przekraczającą 100 milionów euro za swojego kapitana. W ostatnich dniach pojawiły się informacje, wedle których Manchester City szykował nową propozycję, mającą opiewać na około 150 milionów euro. Dziś wiemy już, że w tym okienku transferowym Anglik nie opuści Londynu.

We wtorek Kane spotkał się z prezesem Tottenhamu, Danielem Levym. Rozmowa musiała potoczyć się pozytywnie – zwłaszcza dla prezesa – bo po jej zakończeniu 28-latek opublikował post w swoich mediach społecznościowych.

“Niesamowicie było zobaczyć odbiór kibiców Tottenhamu w niedzielę i przeczytać kilka wiadomości ze wsparciem, które otrzymałem w ostatnich tygodniach. Zostanę w Tottenhamie tego lata i będę w stu procentach skupiony na pomocy drużynie w osiągnięciu sukcesu” – możemy przeczytać na koncie twitterowym angielskiego napastnika.

Manchester City skupi się na Ronaldo?

We wtorek pojawiły się również doniesienia łączące Cristiano Ronaldo z przenosinami do Manchesteru City. Zaznaczono wówczas, że dla Obywateli priorytetem pozostaje Harry Kane. Skoro jednak Anglik wykluczył możliwość transferu, być może mistrzowie Anglii skupią się na portugalskiej gwieździe, która chętnie powróciłaby na Wyspy, gdzie dała się poznać szerokiej publiczności. Juventus oczekuje za Ronaldo około 25 milionów euro, ale większym wyzwaniem finansowym będzie spełnienie oczekiwań samego zawodnika. Obywatelom kończą się jednak opcje. Jeżeli chcą tego lata kupić klasowego napastnika, pozostał im niespełna tydzień.

Zobacz również: Ronaldo wróci do Premier League? Mendes wykonał ruch.

Komentarze