Ronaldo wróci do Premier League? Mendes wykonał ruch

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Przyszłość Cristiano Ronaldo jest wciąż niejasna. W czwartek pojawiły się doniesienia, jakoby Jorge Mendes zaoferował swoją gwiazdę Manchesterowi City. Mistrzowie Anglii rozważają sprowadzenie gwiazdy, ale tylko, gdy skończy się nadzieja na zakontraktowanie Harry’ego Kane’a.

  • Wedle doniesień, Jorge Mendes zaoferował Cristiano Ronaldo Manchesterowi City
  • Mistrzowie Anglii nie wykluczają sprowadzenia portugalskiej gwiazdy, ale ich priorytetem pozostaje Harry Kane
  • Goal.com przekonuje, że Ronaldo nie poprosił Juventus o odejście z klubu, jak donosiły włoskie media

Ronaldo wzmocni Manchester City?

Na tydzień przed zamknięciem okna transferowego pojawiają się prawdziwe bomby, łączące z przenosinami największe światowe gwiazdy. W czwartek pojawiła się informacja, jakoby Cristiano Ronaldo został zaoferowany Manchesterowi City przez swojego agenta, Jorge Mendesa.

Fabrizio Romano dodał, że zawodnik “szuka nowych opcji”. Naturalnym kierunkiem dla 36-latka wydaje się Paris Saint-Germain, ale obecnie wicemistrzowie Francji nie są zainteresowani pięciokrotnym zdobywcą Złotej Piłki.

W grze pozostaje zatem wyłącznie Manchester City. Nie oznacza to jednak, że tego lata Ronaldo powróci do miasta, w którym dał się poznać piłkarskiemu światu. Dla mistrzów Premier League priorytetem pozostaje walka o Harry’ego Kane’a. Dopiero, gdy włodarze Obywateli uznają, że nie ma szans na pozyskanie Anglika, mogą zwrócić się ku graczowi Juventusu. Stara Dama oczekuje za swoją gwiazdę 25 milionów euro. Manchester City nie zamierza zaś płacić za Ronaldo odstępnego. Anglicy są świadomi, że jego ewentualny transfer obarczony będzie zapewnieniem niezwykle wysokiej pensji – obecnie zarabia on we Włoszech ok. 31 milionów euro – więc nie zamierzają jeszcze dopłacać klubowi za zawodnika świetnego, acz znajdującego się na końcu swojej kariery.

Massimiliano Allegri zakomunikował, że po rozmowie z Ronaldo jest pewien, iż ten pozostanie w Turynie. Jest to wspólna postawa każdego z dyrektorów Juventusu. Na ten moment Portugalczyk jest bliżej pozostania niż odejścia, choć do końca okna transferowego jeszcze wiele może się zdarzyć.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze