Cztery kluby w grze o podpis Pogby

Paul Pogba
Pressfocus Na zdjęciu: Paul Pogba

Paul Pogba odchodzi z Man Utd i nic już tego nie zmieni. Francuz na pewno nie narzeka na brak zainteresowania. Jak szacują dziennikarze Sky Sports, o pomocnika walczą maksymalnie cztery kluby z Europy.

  • Paul Pogba nie przedłużył kontraktu z Man Utd i latem odejdzie na zasadzie wolnego transferu
  • Francuz oczekuje wielkich pieniędzy, ale rozważy każdą ciekawą ofertę
  • Według Sky Sports, w grze o podpis 29-latka są obecnie PSG, Juventus, Real Madryt i FC Barcelona

Pogba opuszcza bramy Old Trafford

Związek Paula Pogby z Man Utd śmiało można nazwać nieudanym. Brak mistrzostwa Anglii czy triumfu w Lidze Mistrzów to dla Francuza wstydliwy okres kariery. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca. Od jesieni nie przystał na trzy lukratywne oferty przedłużenia swojego pobytu na Old Trafford.

Jedna z propozycji miała nawet podzielić szatnię. Tymczasem po ostatnich słowach Ralfa Rangnicka, 29-latek opuścił klubową grupę na WhatsApp, co tylko ukazuje, jak koszmarna atmosfera panuje wewnątrz szatni.

Dziś zmaga się z kontuzją mięśniową łydki, dlatego tegoroczną kampanię zakończył z 27 występami na koncie, golem i dziewięcioma asystami. Ostanie zawody rozegrał przeciwko Liverpool (0:4), wchodząc z ławki na niespełna 10 minut.

Który klub wybierze Francuz?

Dziennikarze Sky Sports sporządzili specjalny raport, gdzie wkrótce może trafić Paul Pogba. Ze względu na brak odstępnego, każdy klub przeanalizował za i przeciw takiego transferu. Trzeba pamiętać, że mistrz świata z 2018 r. oczekuje potężnej pensji, a przecież nie tak dawno odrzucił propozycję tygodniowych zarobków w wysokości 500 tys. tygodniowo.

Stąd też tylko nieliczni są w stanie spełnić wymagania finansowe pomocnika. I tak od dłuższego czasu największe szanse Anglicy dają PSG. Latem Paryżan czeka prawdopodobnie kadrowa rewolucja. Środek pola wciąż potrzebuje wzmocnień, a ustawienie w jednej formacji Pogby, Verrattiego i Paredesa, znacznie usprawniłoby funkcjonowanie drugiej linii.

W kolejce ustawia się również Juventus. Stara Dama i Pogba to wciąż ta sama miłość, co parę ładnych lat wcześniej. Z jednym małym wyjątkiem, ponieważ na ten moment Bianconerii nie są w stanie zaoferować takiej gaży jak Man Utd czy PSG.

Niewykluczone, że na ściągnięcie Pogby skusi się Real Madryt. W szeregach Królewskich znajduje się już trzech dobrych kolegów Francuza, a wkrótce dołączy do nich Kylian Mbappe. Co prawda, z początku 29-latek nie miałby większych szans na wyjściowy skład. Carlo Ancelotti ceni sobie usługi Modricia, Casemiro i Krossa, rzadko stawiając na młodszą krew w pomocy.

Pozostaje jeszcze FC Barcelona. Podobno Joan Laporta po cichu rozważa ten ruch, lecz najpierw musiałby sprzedać kilku zawodników. Budżet płac Katalończyków na pewno zostanie odciążony w lipcu, więc jest szansa, że Pogba skusi się na projekt Xaviego.

Czytaj więcej: “Nie chcemy być miłym klubikiem z miasteczka”, czyli jak Villarreal rozkochał w sobie Europę

Komentarze