Rangnick wyśle skautów do Berlina. Piłkarz RB Lipsk na radarze Man Utd

Amadou Haidara
Pressfocus Na zdjęciu: Amadou Haidara

Ralf Rangnick przejął stery w Manchesterze United do końca sezonu. Tymczasowy trener pomimo obowiązkowej kwarantanny, zlecił skautom z Old Trafford, aby w piątek obejrzeli z trybun mecz Union Berlin – RB Lipsk. Wysłannicy “Czerwonych Diabłów” przyjrzą się grze jednego z piłkarzy Byków, który znalazł się na liście życzeń szkoleniowca.

  • Amadou Haidara znalazł się na radarze Manchesteru United
  • Ralf Rangnick zamierza usprawnić środek pola Czerwonych Diabłów
  • Z tego powodu zlecił klubowym skautom obserwację 23-latka z RB Lipsk

Z RB Lipsk do Man Utd?

Dziennikarze Sports Mail doszli do interesujących wieści. Anglicy uważają, że Ralf Rangnick ma już pierwszy cel transferowy w zimowym okienku. Z tego też powodu nowy opiekun Manchesteru United zlecił skautom wyjazd do Berlina. W kręgu zainteresowań Niemca znalazł się pomocnik RB Lipsk, Amadou Haidara.

United szuka nowego pomocnika do środka pola. Wytypowani członkowie klubu obejrzą poczynania 23-latka z Union Berlin w piątek i przeciwko Manchesterowi City w Lidze Mistrzów.

W zeszły weekend Haidara wystąpił dla Byków po raz setny. Dobrze czuje się jako piłkarz od zadań defensywnych, ale nie jest mu obce granie na wahadłach. Co więcej, bez większego problemu mógłby zrozumieć taktykę Rangnicka, ponieważ RB Lipsk bazuje na fundamentach 63-latka, kiedy w kampanii 2019/20 pełnił w klubie rolę dyrektora sportowego.

Nieoficjalnie w czerwonej części Manchesteru mówi się, że niemiecki szkoleniowiec nie jest zwolennikiem Freda. Stąd też chciałby sprowadzić Haidarę na Old Trafford, żeby bez większych kłopotów mógł wejść do pierwszego składu i zrozumieć jego filozofię gry.

Na radarze Czerwonych Diabłów znajdowali się wcześniej Declan Rice czy Kalvin Phillips. Rangnick jednak na ten moment nie chce sięgać po zawodników z Premier League, ale i nie planuje również kadrowej rewolucji w środku sezonu.

Przeczytaj również: Opóźniony debiut Rangnicka. Ominie hit Premier League

Komentarze