Opóźniony debiut Rangnicka. Ominie hit Premier League

Ralf Rangnick
Pressfocus Na zdjęciu: Ralf Rangnick

Ralf Rangnick poprowadzi Manchester United do końca sezonu 2021/2022. Niemiec nie zasiądzie jednak na ławce trenerskiej w najbliższym spotkaniu.

  • W czwartek 2 grudnia Ralf Rangnick miał zadebiutować w roli trenera Manchesteru United
  • Niemiec nie poprowadzi jednak wówczas zespołu
  • Problem jest brak pozwolenia na pracę

Debiut odłożony w czasie

Manchester United miał wątpliwości, ale ostatecznie rozstał się z Ole Gunnarem Solskjaerem, którego chwilowo zastąpił Michael Carrick. Anglik poprowadził zespół do zwycięstwa z Villarrealem (2:0) i remisu przeciwko Chelsea (1:1). Wydawało się, że jego misja w roli opiekuna drużyny dobiegła końca. Klub poinformował bowiem, że Ralf Rangnick został tymczasowym szkoleniowcem.

Jestem podekscytowany, że dołączam do Manchesteru United, a także w pełni skoncentrowany, aby odnieść sukces z klubem w tym sezonie. Skład jest pełen talentów i ma wspaniałą równowagę pomiędzy młodością a doświadczeniem – tak po podpisaniu kontraktu wypowiedział się Ralf Rangnick.

Wszystkie moje wysiłki skoncentruję na tym, aby pomóc tym piłkarzom zrealizować ich potencjał, zarówno indywidualny, a co ważniejsze, zespołowy. Oprócz tego nie mogę doczekać się wspierania klubu w realizacji celów długoterminowych w roli konsultanta – dodał Niemiec.

W czwartek Manchester United zagra na Old Trafford z Arsenalem. Fabrizio Romano informuje, że Ralf Rangnick nie poprowadzi drużyny w tym spotkaniu. Do tego czasu nie otrzyma bowiem wizy pracowniczej. Jego miejsce zajmie Michael Carrick.

Czytaj także: Ronaldo atakuje szefa France Football. ”To nieakceptowalne”

Komentarze