Kolejny atakujący Man Utd znalazł inny klub

Amad Diallo
Pressfocus Na zdjęciu: Amad Diallo

Kadrę Czerwonych Diabłów powoli opuszczają niezadowoleni piłkarze. Wśród nich od dłuższego czasu był również Amad Diallo. Skrzydłowy miał już dość siedzenia na ławce i wywalczył pozwolenie na zmianę otoczenia. Tym sposobem 19-latek zasilił Glasgow Rangers do końca sezonu.

  • Amad Diallo spróbuje swoich sił w Glasgow Rangers
  • Piłkarz zamierzał odejść na wypożyczenie już podczas letniego okienka
  • Szkocka ekipa w pełni opłaci pensję 19-latka i postara się o wykorzystanie jego potencjału

Diallo opuszcza Manchester, ale zostaje na wyspach

O przenosinach Amada Diallo do Glasgow Rangers mówiło się już od dawna. Wcześniej również Fabrizo Romano przekazał, że piłkarz był widziany w Szkocji. Wszystkie wieści na ten temat znalazły potwierdzenie w rzeczywistości i reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej został wypożyczony do końca sezonu.

19-latek trafił do Man Utd na początku poprzedniego roku. Początkowo trenował w drużynie U23, ale pod wodzą Solskjaera dostał łącznie 263 minuty, w których zdobył gola i asystę.

Brak częstych występów spowodowany był jednak urazem mięśniowym, dlatego piłkarz nie wyjechał na wypożyczenie latem. Teraz, kiedy już doszedł do pełni sił, zawalczy o powrót do formy w szkockiej ekstraklasie.

Rangersi dalej dobrze sobie radzą po odejściu Stevena Gerrarda. Aktualnie klub króluje w Premiership i pewnie dąży po tytuł. Diallo to utalentowany pomocnik ofensywny. Najlepiej czuje się na prawym skrzydle. Właśnie na tej pozycji popisywał się na włoskich boiskach. Będąc graczem młodzieżowych drużyn Atalanty strzelił 36 bramek, co w dużej mierze miało wpływ na przenosiny do Manchesteru za 18 mln funtów.

Wcześniej bramy Old Trafford opuścił Anthony Martial, który do czerwca będzie reprezentował barwy Sevilli. Natomiast w trakcie dogadywania swoich przenosin do Crystal Palace jest Donny van de Beek. Nadal niepewna jest jeszcze przyszłość Erica Bailly’ego, również szukającego ucieczki z drużyny Rangnicka.

Czytaj więcej: Sevilla oficjalnie potwierdziła transfer Martiala | Donny van de Beek bliski opuszczenia Manchesteru United

Komentarze