Ajax rozważa sprowadzenie Christiana Eriksena

Christian Eriksen
Pressfocus Na zdjęciu: Christian Eriksen

Do tej pory nie znamy zbyt wielu szczegółów odnośnie rekonwalescencji Christiana Eriksena. Duńczyk od wydarzeń z Euro 2020 usunął się w cień, ponieważ w spokoju próbuje wrócić do pełni sił. Defibrylator serca nie pozwala 29-latkowi na grę w Serie A. Ten fakt spróbują zimą wykorzystać przedstawiciele Ajaxu Amsterdam, poinformował holenderski portal SoccerNews.

  • Christian Eriksen pragnie wrócić do gry w piłkę
  • Duńczyk wciąż jest pod opieką lekarzy i ma wszczepiony rozrusznik serca
  • Urządzenie nie pozwala 29-latkowi na grę we Włoszech, co planuje wykorzystać Ajax Amsterdam

Christian Erkisen walczy o powrót na boisko

Kiedy Dania przystąpiła do pierwszego meczu na mistrzostwach Europy przeciwko Finlandii, nikt ze zgromadzonych fanów na Parken Arenie nie był przygotowany na tak mroczne chwile. Wówczas pod koniec pierwszej połowy Christian Eriksen upadł bezwładnie na murawę, tracąc przy tym przytomność. Dzięki szybkiej reakcji służb, życie piłkarza zostało uratowane. Po szczegółowych badaniach okazało się jednak, że 29-latek przeżył zawał serca. Lekarze zalecili wszczepienie defibrylatora, który wspomaga pracę chorego organu.

Pomocnik Interu Mediolan jeszcze przed startem sezonu zjawił się w ośrodku treningowym Nerrazzurich. Wówczas prezentował się dobrze, natomiast uśmiech nie schodził z jego twarzy. Obecnie zawodnik pracuje nad powrotem do formy indywidualnie pod stałą obserwacją medyków mistrzów Serie A. Jednak przepisy obowiązujące we Włoszech nie pozwalają Erkisenowi wrócić na boisko, gdy ma wszczepiony rozrusznik serca. Może się okazać, że przyrząd będzie towarzyszył graczowi nawet do końca życia. W tej sytuacji należy rozważyć każdy scenariusz, za co właśnie wziął się były pracodawca reprezentanta Danii.

Ajax spróbuje zimą sprowadzić Eriskena

Jeżeli wierzyć holenderskim mediom, w tym portalowi SoccerNews, Ajax Amsterdam wkrótce nawiąże kontakt z otoczeniem piłkarza. Co więcej, stołeczna ekipa oferuje pomoc w dalszym leczeniu Eriksena. Na korzyść całej operacji może działać fakt, że w drużynie znajduje się już zawodnik, który też ma wszczepiony defibrylator. Mowa tutaj Daleyu Blindzie, cierpiącego na podobne schorzenie, co Duńczyk.

Pomyślność transferu dojdzie do skutku tylko wtedy, kiedy zgody Eriksenowi na powrót do piłki nożnej udzielą lekarze. Od dwóch miesięcy nie pojawiły się nowe wieści na temat zdrowia gracza Interu. Stąd też możemy być spokojni o los 29-latka, ponieważ zapewne wszystko idzie w dobrym kierunku.

Christian Eriksen rozegrał dla Ajaxu 113 spotkań, notując w nich 50 asyst oraz 25 goli. Z Holandii wyjechał do Londynu, gdzie reprezentował barwy Tottenhamu. Od 2020 r. jest częścią Interu Mediolan, z którym już w premierowym sezonie sięgnął po Scudetto.

Przeczytaj również: Abraham intensywnie pracuje, aby móc zagrać w hicie z Juve

Komentarze