Ibrahimovic zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość

Zlatan Ibrahimović
fot. PressFocus Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

Mimo 40 lat na karku Zlatan Ibrahimović nie myśli jeszcze o zakończeniu kariery. Szwed udzielił ostatnio wywiadu dla La Gazzetta dello Sport, w którym opowiedział o swoich planach na przyszłość. Napastnik podkreślił, że nie zamierza jeszcze kończyć kariery, a niedługo powinien powrócić do pełnej sprawności.

  • Zlatan Ibrahimović pozostaje wciąż aktywnym piłkarzem AC Milanu
  • Szwed latem przeszedł operację i obecnie jest na końcowym etapie rehabilitacji
  • Napastnik podkreślił, że nie myśli jeszcze o zakończeniu kariery

Zlatan szykuje się do powrotu na boisko

W ubiegłym sezonie Zlatan Ibrahimović w szatni Milanu pełnił rolę mentora starającego się wpajać młodszym piłkarzom odpowiednią postawę i nastawienie. Szwed przez większą część sezonu borykał się z urazami, które uniemożliwiły mu regularne występy. Mimo to zanotował on osiem trafień i trzy asysty w 27 meczach we wszystkich rozgrywkach. Po raz drugi po wielu latach mógł również świętować tytuł mistrzowski z Milanem.

Po zakończeniu sezonu Zlatan zdecydował się na poważną operację, przez którą stracił cały okres przygotowawczy, a także początek rozgrywek 2022/23. Szwed udzielił ostatnio wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Zapowiedział w nim, że jest już na końcowym etapie rehabilitacji i powinien niedługo wrócić na boisko. Zdradził również plany na swoją przyszłość. 

– Niedługo będę znów gotowy do gry. Nie zamierzam jeszcze kończyć kariery. Nie poddam się – stwierdził Ibrahimović. 

– Jeśli zobaczę zawodnika silniejszego i lepszego ode mnie, będę gotowy zawiesić buty na kołku. Na razie jeszcze takiego nie widziałem. Milan przeprowadził ostatnio kilka świetnych transferów, na czele z Charlesem de Katelaere. Dajcie mu trochę czasu, to pokaże na co go stać – dodał 40-latek

AC Milan udanie wszedł w sezon i po sześciu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w Serie A, z takim samym dorobkiem punktowym co wyprzedzające go Atalanta i Napoli. Rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczął od remisu w spotkaniu z Red Bull Salzburg.

U nas również: Ważny gracz Milanu przedłużył kontrakt

Komentarze