Ważny gracz Milanu przedłużył kontrakt

Sandro Tonali
PressFocus Na zdjęciu: Sandro Tonali

Sandro Tonali przedłużył kontrakt z Milanem, poinformował oficjalnie włoski klub. Włoskie media dodają, że gracz rossonerich dzięki nowej umowie podwoił swoje zarobki w ekipie z San Siro.

  • Tonali przedłużył kontrakt z Milanem
  • Gracz podpisał umowę do czerwca 2027 roku
  • Pomocnik będzie zarabiał dwukrotnie więcej niż do tej pory

Tonali z nowym kontrakt, Milan wywiązał się z obietnicy

22-latek odwiedził w piątkowy wieczór siedzibę Casa Milan ze swoim agentem, gdzie podpisał stosowne dokumenty w obecności dyrektorów Milanu Paolo Maldiniiego i Frederico Massary.

Tonali trafił do Milanu w 2020 roku z Brescii. Początkowo młody zawodnik został wypożyczony za dziesięć milionów euro, a następnie wykupiony za dodatkowe siedem milionów euro. Aby pomóc rossonerim w przeprowadzeniu transferu, pomocnik przyjął wówczas niższą pensję, wynoszącą zaledwie 1,2 miliona euro na sezon.

Obiecano mu wtedy znaczną podwyżkę pensji, gdy sytuacja finansowa w klubie ustabilizuje się. Teraz nadszedł ten czas, przynosząc ze sobą wzrost wynagrodzenia do prawie 3 milionów euro na sezon. Milan zatem wywiązał się danej przed dwoma laty obietnicy.

Tonali dorastał jako kibic Milanu i skorzystał z szansy dołączenia do rossoneri bez zastanowienia. W poprzednim sezonie pomógł swojemu klubowi wygrać upragnione mistrzostwo Włoch.

Milan po letnich transferach pracuje nad uporządkowaniem kadry. Dzień wcześniej kontrakt z klubem do 2025 roku przedłużył rade Krunić.

Zobacz również: Fatalne wieści dla Napoli. Gwiazdor kontuzjowany

Komentarze