Grad goli w Parmie, przedłużona serie Sassuolo

Piłkarze Sassuolo
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Sassuolo

Na sobotę zaplanowano trzy spotkania 33. kolejki Serie A. W pierwszym z nich Genoa pokonała u siebie 2:0 Spezię. W drugiej potyczce Parma Calcio przegrała z FC Crotone 3:4. Ostatni mecz padł łupem Sassuolo, które skromnie pokonało Sampdorię.

Genoa – Spezia 2:0

Po czterech kolejnych ligowych spotkaniach bez wygranej Genoa zapisała na swoje konto komplet punktów. W sobotnie popołudnie na własnym stadionie pokonała 2:0 Spezię Calcio, która ponownie musi spoglądać za swoje plecy, w kierunku strefy spadkowej.

Parma Calcio z coraz mniejszymi szansami na utrzymanie

Do przerwy FC Crotone prowadziło na stadionie Parmy Calcio 3:1. Gospodarze odpowiedzieli po zmianie stron doprowadzając do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy finalnie triumfowali 4:3. W barwach FC Crotone całe spotkanie rozegrał Arkadiusz Reca.

Czwarta z rzędu wygrana Sassuolo

Pierwsza odsłona spotkania była dosyć wyrównana, ale z powodu nielicznych celnych strzałów do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Jedynego gola zdobył w 69. minucie Domenico Berardi. Bartosz Bereszyński zagrał z barwach Sampdorii całe spotkanie.

Pełne relacje ze spotkań włoskiej ekstraklasy znajdziesz na stronie SerieA.pl.