Juventus skompromitował się z Benevento. Milan uratował zwycięstwo

Arthur

Juventus FC niespodziewanie przegrał w spotkaniu 28. kolejki Serie A z Benevento Calcio 0:1. Było to następstwem fatalnego błędu Arthura. W pierwszym meczu dnia Atalanta pokonała natomiast Hellas Weronę 2:0. Jednobramkowe triumfy zaliczyły też zespoły Sampdorii i Lazio. Najwięcej działo się w meczu Milan kontra Fiorentina, który zakończył się zwycięstwem mediolańczyków 3:2. Napoli zaś nie dało szans Romie i wywiozło trzy punkty ze stolicy po dublecie Driesa Mertensa.

Pewne zwycięstwo Atalanty

Atalanta Bergamo nie miała większych problemów z zanotowaniem zwycięstwa w Weronie. Goście już do przerwy prowadzili 2:0 i ostatecznie dowieźli korzystny dla siebie wynik. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Paweł Dawidowicz.

Pełna relacja z meczu >

Marzenia o mistrzostwie Juve mogą pójść w zapomnienie

Juventus FC w meczu 28. kolejki Serie A przegrał w roli gospodarza z Benevento Calcio 0:1 (0:0). Tym samym szanse na mistrzostwo Włoch turyńskiej ekipy mocno spadły. Ponadto Juve nie może być pewne tego, że wywalczy miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Orły z trzema punktami, przełamanie Sampy

SS Lazio pokonało 1:0 na wyjeździe Udinese Calcio w meczu 28. kolejki Serie A. Tymczasem Sampdoria na swoim stadionie okazała się lepsza od Torino.

Pełna relacja z meczów >

Walka do końca popłaca

W pierwszej połowie meczu na Stadio Artemio Franchi zobaczyliśmy dwa gole, po jednym dla każdej z drużyn. Chwilę przed przerwą boisko przedwcześnie opuścił kontuzjowany Bartłomiej Drągowski. W drugiej połowie również działo się sporo. Fiorentina prowadziła z Milanem 2:1, ale ostatecznie przegrała 2:3.

Pełna relacja z meczu>

Mertens dał pokaz magii

Napoli od początku nie dało się stłamsić na Stadionie Olimpijskim i jeszcze przed przerwą wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Dries Mertens najpierw pięknie uderzył z rzutu wolnego, a następnie wykorzystał składną akcję kolegów uderzeniem głową. Po zmianie stron Roma nie zdołała odrobić strat, przez co pogorszyła swoją sytuację w kontekście walki o europejskie puchary.