Włoskie media oceniły występ Zalewskiego w hicie Serie A

Włoskie media bardzo przeciętnie oceniły występ Nicolo Zalewskiego w meczu Romy z Juventusem. Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego podkreślili, że Polak słabo sobie radził w pojedynkach z Filipem Kosticiem.

Nicola Zalewski
PressFocus Na zdjęciu: Nicola Zalewski
  • Zalewski nie rozegrał dobrego spotkania przeciwko Juventusowi
  • Polak był ogrywany przez Kosticia
  • Włoskie media zauważyły słabą grę pomocnika Romy

Słaby występ Zalewskiego przeciwko Juve

Nicolo Zalewski rozegrał 63. minuty meczu z Juventusem, ale z pewnością nie będzie to występ, który zapamięta na długo. Reprezentant Polski miał spore problemy w pojedynkach z Filipem Kosticiem.

– Z trudem powstrzymuje napór Kostica, który często atakuje z jego strony. W ofensywie nic nie zaproponował – napisali dziennikarze włoskiego Eurosport dając Zalewskiemu notę 5,5. Oprócz reprezentanta Polski tak słabą ocenę otrzymali jedynie Wijnaldum i Pellegrini.

Identycznie Polaka ocenili redaktorzy serwisu Calciomercato.com. – Grał przeciwko najbardziej wymagającemu rywalowi, który doprowadzał w ostatnim czasie połowę Serie A do szału. W drugiej połowie Kostić przejął pełną kontrolę na jego stronie – napisali o grze Zalewskiego. W tym przypadku ponownie z Wijnaldumem Polak został najsłabiej oceniony w zespole.

We włoskich mediach Nicolo Zalewski został przedstawiony jako gracz zagubiony na boisku, który niewiele dał swojej drużynie. Pomocnik został określony także jako “nieporadny” i “nieśmiały”.

Zobacz również: Moise Kean wyrzucony z boiska po 40 sekundach. Ale rekordu nie pobił

Komentarze