Allegri: musimy zaakceptować karę i się z nią pogodzić

Massimiliano Allegri
Pressfocus Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Juventus stoi w obliczu poważnego kryzysu instytucjonalnego. Mimo to Massimiliano Allegri zapewnił, że nie ma zamiaru opuszczać klubu. Trener Starej Damy skomentował karę dla klubu w postaci 15. odjętych punktów.

  • Juventus został w piątek ukarany odjęciem 15 punktów w lidze
  • Stara Dama może zostać ukarana kolejnymi sankcjami
  • Massimiliano Allegri zapewnił, że piłkarze pozostaną skupieni na wydarzeniach boiskowych

Allegri tonuje nastroje wobec poważnej kary dla Juventusu

Z ogromnymi problemami musi obecnie mierzyć się Juventus, na który FIGC nałożyła karę w postaci odjęcia 15 punktów w tabeli ligowej z powodu nieprawidłowości finansowych. Na tym może się nie skończyć. Postępowanie przeciwko Starej Damie prowadzi również UEFA i włoska prokuratura. Media donoszą natomiast, że klub może zostać wykluczony z europejskich pucharów nawet na trzy lata. 

Juventus ukarany przez FIGC. Potężny cios dla Starej Damy
Andrea Agnelli i Pavel Nedved

Włoski Związek Piłki Nożnej (FIGC) podjął decyzję w sprawie fałszowania zysków kapitałowych przez Juventus. Zadecydowano, że Stara Dama straci aż 15 punktów w Serie A, co uplasuje ją na dziesiątym miejscu w tabeli. Wznowiono proces sportowy przeciwko Juventusowi Starej Damie zarzuca się wykorzystywanie sfałszowanych zysków kapitałowych Turyńczycy stracą 15 punktów w rozgrywkach Serie A Juventus

Czytaj dalej…

Do sprawy postanowił odnieść się Massimiliano Allegri. Trener zapewnił, że nawet w przypadku kolejnych kar nie zamierza porzucać Juventusu. Podkreślił również, że jego drużyna w pełni skupi się na wydarzeniach boiskowych i wyjdzie z trudnej sytuacji jeszcze silniejsza. 

– Jestem trenerem Juventusu i nim pozostanę. No, chyba że mnie odeślą. W trudnych czasach trzeba być dobrym człowiekiem i brać na siebie odpowiedzialność. Kiedy sprawy idą dobrze, wszystkim nam jest łatwo. Nie jestem na ten moment w stanie ocenić powagi odjęcia nam 15 punktów. Jedyną pewną rzeczą jest to, że musimy zaakceptować karę i się z nią pogodzić. Podkreślę, klub wraz ze swoimi prawnikami wydali już oficjalne oświadczenie. My musimy być z tym pogodzeni i pokorni – stwierdził włoski szkoleniowiec.

– My mamy swoje obowiązki. Sąd wyda oficjalny werdykt za dwa miesiące. Nie powinniśmy w tym czasie mieć w sobie żalu, bo nie zrobiliśmy tyle, ile powinniśmy. Każdą taką sytuację trzeba przekuć w okazję. To jest szansa, żeby wycisnąć z tego sezonu, ile się tylko da – dodał. 

Po odjęciu 15 punktów Juventus spadł w tabeli ligowej na 10. miejsce. W najbliższej kolejce Stara Dama zmierzy się z Atalantą Bergamo.

U nas również: Juventus w obliczu kolejnych sankcji. Klub może zostać wykluczony z europejskich pucharów

Komentarze