Juventus ukarany przez FIGC. Potężny cios dla Starej Damy

Andrea Agnelli i Pavel Nedved
PressFocus Na zdjęciu: Andrea Agnelli i Pavel Nedved

Włoski Związek Piłki Nożnej (FIGC) podjął decyzję w sprawie fałszowania zysków kapitałowych przez Juventus. Zadecydowano, że Stara Dama straci aż 15 punktów w Serie A, co uplasuje ją na dziesiątym miejscu w tabeli.

  • Wznowiono proces sportowy przeciwko Juventusowi
  • Starej Damie zarzuca się wykorzystywanie sfałszowanych zysków kapitałowych
  • Turyńczycy stracą 15 punktów w rozgrywkach Serie A

Juventus spada na jedenastą lokatę w Serie A!

Włoski Związek Piłki Nożnej (FIGC) od dłuższego czasu prowadził sprawę przeciwko Juventusowi. Dotyczyła ona wielu nieprawidłowości finansowych. Prokuratura FIGC złożyła wniosek o ponowne otwarcie sprawy dotyczącej potencjalnie sfałszowanych zysków kapitałowych z udziałem Starej Damy. Federalny Sąd Apelacyjny zdecydował się go zaakceptować.

Prokurator Giuseppe Chine wnosił o odebranie turyńczykom dziewięciu punktów w tabeli, a także zawieszenia Andrei Agnelliego, Fabio Paraticiego, Federico Cherubiniego, Pavla Nedveda oraz reszty zarządu. Sąd zarządził jednak jeszcze cięższą karę. Odebrał Starej Damie aż piętnaście punktów w tabeli. Oznacza to, że spada ona z trzeciego na dziesiąte miejsce w tabeli. Zawieszenia również mogą okazać się bolesne, zwłaszcza dla pracującego w Tottenhamie Fabio Paraticiego. Kara ma ponoć bowiem obowiązywać też w Anglii.

Inne kluby, takie jak Sampdoria, Empoli, Genoa, Parma, Pisa, Pescara, Pro Vercelli i Novara, zostały uniewinnione.

Teraz Juventusowi pozostaje odwołać się do Collegio di Garanzia dello Sport we Włoskim Narodowym Komitecie Olimpijskim (CONI). W najbliższych dniach z pewnością otrzymamy nowe informacje na temat tej sprawy. Jeśli jednak ta decyzja zostanie utrzymana, Juventus w praktyce będzie miał ogromne problemy z zakwalifikowaniem się do europejskich pucharów.

Czytaj więcej: Skriniar podjął decyzję na temat przyszłości.

Juventus FC
Atalanta
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 stycznia 2023 20:42.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze