Juventus w obliczu kolejnych sankcji. Klub może zostać wykluczony z europejskich pucharów

Juventus
Pressfocus Na zdjęciu: Juventus

Juventus w piątek został ukarany przez FIGC odjęciem aż 15 punktów w lidze za nieprawidłowości finansowe. To może jednak być nie koniec problemów Starej Damy. Luca Momblano informuje, że ekipie z Turynu grozi również wykluczenie z rozgrywek europejskich.

  • Juventus został w piątek ukarany odjęciem 15 punktów w lidze
  • Kara nałożona została w wyniku nieprawidłowości finansowych
  • Starej Damie grozi również wykluczenie z europejskich pucharów

Czarne chmury zebrały się nad Juventusem

Na dziesiątą pozycję w tabeli spadł Juventus po odjęciu 15 punktów. To wynik kary nałożonej na klub przez FIGC. Stara Dama została ukarana odjęciem punktów za nieprawidłowości finansowe, a jednym z zarzutów stało się sztuczne zawyżanie wartości transferów. Mimo to w mediach panuje retoryka, że kara jest prawdziwie drakońska. 

Włoskie media twierdzą, że na tym nie koniec problemów Juventusu. Luca Momblano przekazał, że Stara Dama może zostać zawieszona w rozgrywkach europejskich i to na aż trzy lata. Kara miałaby wejść w życie wraz z początkiem sezonu 2023/24. 

Gianluca Di Marzio poinformował, że 22 stycznia odbędzie się następna rozprawa w kwestii nieprawidłowości finansowych w Juventusie. Klub prawdopodobnie stanie się obiektem czterech kolejnych postępowań. Swoje śledztwa wszczęły zarówno UEFA, jak i włoska prokuratura. 

Niewykluczone, że wobec poważnych sankcji, jakie grożą Juventusowi, latem na odejście zdecyduje się wielu zawodników. Klub stoi zatem w obliczu potężnego kryzysu wizerunkowego i instytucjonalnego.

Także u nas: Juventus ukarany przez FIGC. Potężny cios dla Starej Damy

Komentarze