Szalona radość kibiców Interu po wywalczeniu mistrzostwa

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. PressFocus

Inter Mediolan w niedzielę zapewnił sobie mistrzostwo Serie A, przerywając jednocześnie hegemonię Juventusu. Na ulicach Mediolanu według medialnych doniesień świętować miało 30 tysięcy kibiców Nerazzurrich.

Conte stworzył hegemona z Turynu i go pogrzebał

Inter Mediolan w specjalnych komunikatach zastrzegał, aby kibice świętowali 19. w historii klubu mistrzostwo Włoch odpowiedzialnie, dostosowując się do obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Niemniej, gdy tylko jasne stało się, że Sassuolo urwało punkty Atalancie i mediolański team zapewnił sobie mistrzowski tytuł, to na ulicach Mediolanu błyskawicznie zebrało się tysiące fanów. Głównie na placu Piazza del Duomo.

“Teraz jest czas na świętowanie dla wszystkich kibiców Interu. Emanująca radość, do której wyrażenia zapraszamy w jak najbardziej odpowiedzialny sposób: w tym też jesteśmy mistrzami” – przekazał klub w specjalnym komunikacie.

Włochy są w trakcie procesu szczepień przeciwko COVID-19, a region Lombardia na czele z Mediolanem, był jednym z najbardziej dotkniętych przez koronawirusa. Nie przeszkodziło to jednak w żadnym stopniu w tym, aby fani tłumnie zgromadzili się w centrum miasta i celebrowali sukces, który osiągnęli ich pupile.

Odnotujmy, że Inter wygrał mistrzostwo Włoch po raz pierwszy od 11 lat. Jednocześnie Nerazzurri zostali najlepszą mediolańską ekipą pod względem wywalczonych sukcesów, mogąc pochwalić się 19. w historii mistrzostwami. Dla porównania Milan ma 18. tego typu sukcesów.

Inter wywalczył mistrzostwo kraju na cztery kolejki przed końcem sezonu. Podopiecznych Antonio Conte czekają jeszcze starcia z: Sampdorią, Romą, Juventusem i Udinese. Tym samym Nerazzurri będą jeszcze rozdawać karty w tabeli, mając wpływ na to, kto w kolejnym sezonie będzie reprezentował Italię w Lidze Mistrzów.

Komentarze