Świetny mecz w Cagliari, beniaminek bezradny w Turynie

Karol Linetty
PressFocus Na zdjęciu: Karol Linetty

W trzeciej serii gier Serie A Cagliari Calcio przegrało z Genoą CFC 2:3. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale nie zdobyli nawet jednego oczka. Trzy punkty zapisali na swoim koncie też zawodnicy Udinese Calcio i Torino FC. Klub, w którym na co dzień gra Karol Linetty, okazał się wyraźnie lepszy od Salernitany (4:0).

Cagliari Calcio – Genoa CFC 2:3

Po pierwszej połowie spotkania Cagliari CalcioGenoa CFC ekipa z Sardynii prowadziła 1:0. Jedynego gola zdobył Joao Pedro, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Kilkanaście minut po przerwie po dośrodkowaniu Razvana Marina z rożnego podwyższył Luca Ceppitelli. Goście szybko odpowiedzieli. Do siatki Cagliari strzałem głową trafił Mattia Destro. Asystę przy jego golu zanotował Andrea Cambiaso. Wyrównał Mohamed Fares, który głową skierował futbolówkę do bramki rywali. Parę minut potem ten sam zawodnik zdobył gola na 3:2 dla gości. Cambiaso zacentrował, a Fares po raz kolejny celnie przymierzył. Więcej bramek nie padło i przyjezdni triumfowali 3:2.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio) został zmieniony w 46. minucie.

Spezia Calcio – Udinese Calcio 0:1

Spezia Calcio remisowała z Udinese Calcio do przerwy 0:0. Pod koniec tej części gry blisko był Jacopo Sala, lecz finalnie jego strzał poszybował ponad poprzeczką bramki gości.

Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce w 89. minucie. Jean-Victor Makengo podał do Lazara Samardzicia, a ten sprytnie przymierzył obok bramkarza gospodarzy. Finalnie to goście triumfowali 1:0.

Arkadiusz Reca (Spezia Calcio) wszedł na plac gry w 87. minucie.

Torino FC – US Salernitana 4:0

Na pierwszego gola w spotkaniu Torino FCUS Salernitana czekaliśmy do 45. minuty. Cristian Ansaldi wrzucił piłkę w pole karne gości, a skuteczną główką popisał się Antonio Sanabria.

Od tego momentu turyńczycy dominowali na boisku. W 67. minucie Ansaldi obsłużył podaniem Gleisona Bremera, który podwyższył na 2:0. W końcówce kolejne gole zdobyli strzałami z kilku metrów Tommaso Pobega i Sasa Lukić. Finalnie Torino FC triumfowało 4:0.

Karol Linetty (Torino FC) rozegrał 74 minuty. Paweł Jaroszyński (US Salernitana) jest kontuzjowany.