Serie A: Piątek bohaterem, duża niespodzianka w Mediolanie – podsumowanie 26. kolejki

Bartłomiej Drągowski
PressFocus Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Wyniki 26. kolejki Serie A. W niedzielę zostały rozegrane w sumie cztery potyczki. Fiorentina ograła Atalantę 1:0. Jedynego gola zdobył Krzysztof Piątek. Później Venezia zremisowała z Genoą 1:1, a Inter niespodziewanie przegrał u siebie z Sassuolo 0:2. W czwartym meczu Udinese zremisowało z Lazio 1:1. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich spotkań.

Trzy punkty dla Fiorentiny, Inter bezradny, remis w Udine

ACF Fiorentina grała u siebie z Atalantą BC. Ostatecznie gospodarze wygrali 1:0. Po zmianie stron gola strzałem z kilku metrów zdobył Piątek. W barwach klubu z Florencji całe spotkanie rozegrał też Bartłomiej Drągowski. W drugim meczu Venezia zremisowała z Genoą 1:1. Pierwszego gola zdobył Thomas Henry. Jeszcze przed przerwą odpowiedział mu Caleb Ekuban.

Inter Mediolan podejmował u siebie US Sassuolo. Niespodziewanie przyjezdni pokonali aktualnych mistrzów Włoch 2:0. Na koniec Udinese Calcio rywalizowało z S.S. Lazio. Do przerwy było 1:1, a ten wynik utrzymał się już do samego końca.