Inter bezradny w Neapolu. Napoli zagrało, jak na mistrza przystało [WIDEO]

Napoli niemal przez okrągłe 90 minut kontrolowało wydarzenia na boisku w meczu z Interem Mediolan i wygrało 3:1. Nerazzurri musieli całą drugą połowę grać w osłabieniu po idiotycznym zachowaniu Gagliardiniego, który obejrzał przed przerwą dwie żółte kartki.

Andre Zambo Anguissa
Pressfocus Na zdjęciu: Andre Zambo Anguissa
  • Od 41. minuty Inter grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Gagliardiniego
  • Inter w 82. minucie za sprawą Lukaku doprowadził do wyrównania
  • Zwycięstwo Napoli pięknym golem zapewnił Giovanni Do Lorenzo, a wynik meczu na 3:1 ustalił Gianluca Gaetano

Strzał Di Lorenzo ozdobą meczu w Neapolu

Napoli mimo zagwarantowania sobie mistrzostwa Włoch do rywalizacji z Interem przystąpiło w galowym składzie. Błękitni całkowicie zdominowali Nerazzurrich, którzy bronili się jak mogli. Zadanie utrudnił im Roberto Gagliardini, który w 41. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę, czym osłabił swój zespół.

Gospodarze wykorzystali grę w przewadze i wyszli na prowadzenie w 67. minucie. Asystą w tej sytuacji popisał się Piotr Zieliński, a do siatki trafił Andre Zambo Anguissa. Trafienie mocno przybiło Inter, który nie był w stanie zagrozić nawet bramce Alexa Mereta. Niedługo później gospodarze podwyższyli prowadzenie, ale ich trafienie zostało anulowane po analizie VAR.

Dość nieoczekiwanie w 82. minucie Inter doprowadził do wyrównania. Dogranie od Dimarco wykorzystał Romelu Lukaku, który uderzył precyzyjnie ze skraju pola karnego. Długo goście nie cieszyli się z prowadzenia. Już trzy minuty później Giovanni Di Lorenzo popisał się atomowym uderzeniem i ustalił wynik na 2:1. Wynik zakończył się rezultatem 3:1, bo w doliczonym czasie piłkę do siatki udało się jeszcze skierować Gianluce Gaetano.