Napoli bez Zielińskiego wróciło na zwycięskie tory w Serie A

SSC Napoli pokonało nie bez kłopotów Cagliari Calcio (2:1) w meczu 16. kolejki Serie A. Trafienia dla Partenopei zanotowali Victor Osimhen i Chwicza Kwaracchelia.

SSC Napoli - Cagliari Calcio
  • SSC Napoli po dwóch z rzędu porażkach w lidze włoskiej sięgnęło po pełną pulę
  • O wywalczeniu trzech oczek przez neapolitańczyków zdecydowały trafienia Victora Osimhena i Chwiczy Kwaracchelii
  • Partenopei mają na swoim koncie osiem zwycięstw w tej kampanii

Napoli z wygraną dzięki indywidualnościom

SSC Napoli w trakcie trwającego sezonu nie przypomina ekipy, która sięgała po mistrzostwo Włoch kilka miesięcy temu. W każdym razie w sobotni wieczór przystępowała do potyczki w roli faworyta. Cagliari Calcio chciało natomiast pokusić się o punkty w starciu z Partenopei, chcąc odskoczyć od dolnych regionów tabeli.

W pierwszej odsłonie kibice byli świadkami szalonej rywalizacji. Gospodarze byli zespołem lepszym. Niestety dla fanów neapolitańskiej ekipy zawodziła skuteczność. Bliski zdobycia bramki był Amir Rrahmani, ale piłka po jego próbie trafiła w słupek. Z kolei w 43. minucie goście mogli pokusić się o gola, ale na posterunku był Alex Meret.

Worek z bramkami został rozwiązany po przerwie. Pierwszy gol padł w 69. minucie, gdy celnym strzałem głową popisał się Victor Osimhen. Napoli cieszyło się jednak z prowadzenia tylko chwilę, bo błyskawicznie bramkę na 1:1 zdobył Leonardo Pavoletti.

Wynik rywalizacji ustalił natomiast Chwicza Kwaracchelia, który wykorzystał świetne podanie od strzelca pierwszego gola dla drużyny Waltera Mazzarriego. Osimhen popisał się ośmioma kontaktami z piłką w powietrzu, a rywale nie potrafili go zatrzymać. Napoli finalnie wygrało jednym golem (2:1).