Mathijs De Ligt
Mathijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Lippi: Nigdy nie widziałem kogoś takiego jak De Ligt

Marcelo Lippi w swojej karierze trenerskiej miał okazję współpracować z najlepszymi obrońcami na świecie. Włoch przyznał jednak, że nigdy nie widział tak wielkiego talentu jak Matthijs de Ligt.

Czytaj dalej…

Nadal nie wiadomo, gdzie ostatecznie w następnym sezonie zagra Holender. Według doniesień medialnych najbliżej mu do Juventusu, ale cały czas mówi się także o możliwej przeprowadzce do Premier League.

Marcelo Lippi, legendarny włoski szkoleniowiec, ma nadzieję, że 19-latek trafi do Serie A, gdyż, w jego opinii, byłaby to ogromne wzmocnienie dla Starej Damy.

– Uważam, że najlepszym zawodnikiem jakiego może pozyskać w lato Juventus jest Matthijs de Ligt – powiedział w rozmowie z Tuttosport.

– To zawodnik imponujący fizycznie. W tak młodym wieku widać u niego także bardzo dużą inteligencję piłkarską. Jest silny i daje zespołowi doskonałą równowagę pomiędzy obroną a atakiem – dodał.

– W swojej karierze widziałem wielu znakomitych obrońców. To byli artyści jak np. Alessandro Nesta, Fabio Cannavaro, Marco Materazzi czy Paolo Maldini. Nigdy nie widziałem jednak nikogo tak utalentowanego w wieku zaledwie dziewiętnastu lat. To niesamowite – kontynuował.

– Juve z De Ligtem to będzie nowy zespół. On wraz z Chiellinim i Bonuccim może stworzyć fantastyczne trio – podsumował.

Komentarze