Kapitalny start Juve. Gol bezpośrednio z rożnego! [WIDEO]

Juan Cuadrado
Pressfocus Na zdjęciu: Juan Cuadrado

W meczu Juventus kontra Genoa doszło do rzadko spotykanej sytuacji. W dziewiątej minucie Juan Cuadrado strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego.

• Juan Cuadrado na długo zapamięta mecz z Genoą
  • Kolumbijczyk strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego
  • Dla piłkarza Juventusu to już trzecie trafienie w sezonie 2021/2022

Fenomenalny gol Cuadrado

Dla Juventusu mecze z Genoą nie są najważniejszym punktem w kalendarzu. Takie spotkanie było jednak potrzebne turyńczykom, którzy zawodzą w tym sezonie Serie A. Każdy komplet punktów jest zatem cenny.

Juventus zgodnie z przewidywaniami od początku spotkania przejął inicjatywę i zdominował posiadanie piłki. Gola na 1:0 strzelił jednak nie po wielopodaniowej akcji. W sumie wyszło nawet lepiej.

W dziewiątej minucie sędzia przyznał Juventusowi rzut rożny. Piłkę w rogu boiska ustawił Juan Cuadrado. Kolumbijczyk wykonał ten stały fragment gry wręcz idealnie. Dokręcił on futbolówkę na tyle mocno i precyzyjnie, że ta dotknęła poprzeczki, odbiła się od słupka i ostatecznie wpadła do siatki. Bramkarz gości Salvatore Sirigu mógł tylko pogratulować Kolumbijczykowi, który strzelił już trzeciego gola w tym sezonie. W tej kolejce bramkę z rzutu rożnego, ale mniej efektowną, zdobył także Hakan Calhanoglu.