Juventus podbierze dyrektora sportowego Napoli. Jest porozumienie

Dyrektor sportowy Napoli, Cristiano Giuntoli, podobno zgodził się na warunki pięcioletniego kontraktu z Juventusem, informuje La Gazzetta dello Sport.

Cristiano Giuntli
IMAGO / Antonio Balasco Na zdjęciu: Cristiano Giuntli
  • Juventus czekają zmiany na szczeblu zarządczym
  • Stara Dama poszukuje nowego dyrektora sportowego
  • Prawdopodobnie zostanie nim Cristiano Giuntoli

Giuntoli zamieni Neapol na Turyn?

Cristiano Giuntoli przybył do Napoli w 2015 roku i odegrał kluczową rolę w drodze klubu na szczyt Serie A, sprowadzając takie gwiazdy jak Khvicha Kvaratskhelia, Victor Osimhen i Kim Min-Jae.

Po pomocy Napoli w przerwaniu 33-letniego oczekiwania na scudetto, Giuntoli jest teraz gotowy na kolejną przygodę i wydaje się, że jego przeznaczeniem są przenosiny do Turynu. Juventus musi mianować nowego dyrektora sportowego, aby rozpocząć kolejną erę w klubie, a 51-latek jest podobno ich głównym wyborem.

Jak wyszczególniono w La Gazzetta dello Sport, Giuntoli ustnie zgodził się na pięcioletni kontrakt z Juventusem o wartości około 1,5 miliona euro netto na sezon. Chociaż warunki zostały uzgodnione, dyrektor sportowy Napoli nie może jeszcze przenieść się do Turynu.

Giuntoli ma jeszcze rok do końca kontraktu z Napoli, a prezydent Aurelio De Laurentiis nie chce go oddać za darmo, więc prawdopodobne jest, że Stara Dama będzie musiała wypłacić odszkodowanie za zerwanie umowy.

Zobacz również: Juventus poniesie w przyszłym sezonie ogromne straty finansowe

Komentarze