Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Gattuso: Oby mecz z Lazio był dobrą reklamą calcio

Gennaro Gattuso mocno wierzy, że dzisiejsze starcie jego AC Milanu z Lazio Rzym w ramach półfinału Pucharu Włoch może być dobrą reklamą włoskiej piłki. Przypomnijmy, że w pierwszym starciu obu ekip w tych rozgrywkach miał miejsce bezbramkowy remis. Tymczasem niespełna dwa tygodnie temu w ramach Serie A mediolańczycy pokonali rzymian 1:0.

Czytaj dalej…

– Mecze z Lazio są zwykle bardzo wyrównane – mówił szkoleniowiec Rossonerich w rozmowie przed kamerą Milan TV.

– W każdym razie wywalczenie przepustki do gry w finale Coppa Italia jest dla nas wszystkich bardzo ważne. Mam nadzieję, że nasz mecz z rzymianami będzie dobrą reklamą włoskiego calcio. Koncentrujemy się tylko na tym, co będzie miało miejsce na boisku – dodał Gattuso.

– Z Simone Inzaghim mamy relacje przyjacielskie. Na pewno przed meczem porozmawiamy ze sobą. Niemniej skupiam się tylko na tym, co moi podopieczni mają pokazać na boisku – uzupełnił.

W ostatnim czasie pojawiły się głosy, że Gattuso może objąć stery menedżera Newcastle United, gdzie miałby zastąpić Rafaela Beniteza. Włoch zabrał głos w tej kwestii.

– Plotki związane z moją pracą w Newcastle są bezpodstawne. Przyjacielskie stosunki z Jorge Menedesem. Ktoś nas zobaczył razem i stworzył historię, która nie ma nic wspólnego z prawdą – skwitował.


Komentarze