Mathijs De Ligt
Mathijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

De Ligt: Jestem zakochany we włoskiej defensywie

Dzisiaj rano oficjalnie nowym zawodnikiem Juventusu FC został Matthijs De Ligt. Holender przyznał, że musiał dołaczyć do mistrzów Włoch, bo jest zafasconowany włoską grą w defensywie.

Czytaj dalej…

De Ligt zasilił szeregi Bianconerich, kosztując ostatecznie 85,5 miliona euro. Zawodnik związał się z kluebm z Piemontu umową na pięć lat.

– Grałem przez 10 lat w sektorze młodzieżowym i trzy w pierwszej drużynie, ale muszę zrobić krok do przodu – powiedział 19-latek w rozmowie z klubową telewizją Ajaxu.

– Zawsze fascynowała mnie włoska gra w obronie. Wielu zawodników, na których się wzorowałem, to Włosi. Między innymi: Maldini, Baresi, Nesta, Cannavaro, Scirea. Można tak wymieniać i wymieniać – dodał De Ligt.

– Muszę powiedzieć, że zakochałem się w grze obronnej włoskich klubów. Nie jest łatwo żegnać się z Ajaxem. Przeżyłem wiele przyjemsnych i smutnych momentów w tym klubie, ale czas na kolejny krok – kontynuował reprezentant Holandii.

– Można porównać moje przeżycia w Ajaxie z jazdą na rollercoasterze. W końcu przychodzi taki czas w życiu człowieka, gdy trzeba coś zmienić, zacząć chodzić własnymi drogami – mówił De Ligt.


Komentarze