Christian Eriksen blisko rozstania z Interem

Christian Eriksen
fot. PressFocus Na zdjęciu: Christian Eriksen

Inter Mediolan według informacji La Gazzetta dello Sport planuje rozwiązać kontrakt z Christianem Eriksenem, który miał atak serca w trakcie jednego z meczów Euro 2020. Zawodnik otrzymał kardiowerter-defibrylator, ale we Włoszech obowiązują surowe przepisy w tej sprawie.

  • Inter Mediolan niewykluczone, że wkrótce pożegna się z Christianem Eriksenem
  • Włoski klub jest gotowy rozwiązać umowę za porozumieniem stron z piłkarzem
  • Duńczyk tygodniowo w ekipie z Serie A inkasuje mniej więcej 269 tysięcy tygodniowo

Eriksen w Interze nie wróci do zawodowej gry

Inter Mediolan już od kilku miesięcy ma kłopot ze 109-krotnym reprezentantem Danii. Eriksen wciąż jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników w szeregach mistrzów Serie A. Aczkolwiek na boisku zawodnik nie może się zaprezentować.

Mimo wszystko Inter okazuje wsparcie piłkarzowi i na pewno nie będzie chciał się z nim rozstać, jeśli nie ten nie otrzyma satysfakcjonującej oferty finansowej. Jednocześnie mediolański klub jest gotowy rozwiązać kontrakt z piłkarzem, aby ten mógł zmienić pracodawcę na zasadzie wolnego transferu.

Głównym problemem przy ewentualnym zatrzymaniu Eriksena w Interze jest to, że regulamin obowiązujący w Serie A nie umożliwia gry takim zawodnikom jak Eriksen, którzy są wspomagani kardiowerterem-defribrylatorem. Inaczej wygląda sytuacja w Ajaxie, gdzie z takim urządzeniem grać może Daley Blind.

Reprezentant Danii trafił do teamu ze Stadio Giuseppe Meazza w styczniu 2020 z Tottenhamu za blisko 30 milionów euro. Ogólnie w koszulce Interu piłkarz wystąpił w 60 spotkaniach, notując w nich osiem trafień i trzy asysty. Obecna umowa zawodnika z włoską ekipą obowiązuje do 2024 roku.

Czytaj więcej: Serie A: passa Atalanty trwa, szybka zmiana Zielińskiego, Inter na pierwszym miejscu – podsumowanie 17. kolejki

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze