Serie A: passa Atalanty trwa, szybka zmiana Zielińskiego, Inter na pierwszym miejscu – podsumowanie 17. kolejki

Łukasz Skorupski
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Wyniki 17. kolejki Serie A. W pierwszym spotkaniu Serie A Torino FC wygrało z Bologną FC 2:1. Następnie Verona przegrała z Atalantą 1:2. Gracze z Bergamo w pięciu poprzednich spotkaniach zdobyli komplet oczek. Napoli przegrało z Empoli 0:1. Już w 22. minucie boisko opuścił Piotr Zieliński. W innych potyczkach Sassuolo okazało się lepsze od Lazio (2:1), a Inter wysoko ograł u siebie Cagliari 4:0.

Kolejne zwycięstwo Atalanty, niespodzianka w Neapolu, Inter wykonał zadanie

W potyczce rozpoczynającej niedzielne zmagania Torino FC ograło Bolognę FC. W 24. minucie sytuacji sam na sam nie zmarnował Antonio Sanabria. Po zmianie stron obie ekipy zdobyły po jednej bramce i finalnie ekipa z Turynu triumfowała 2:1. Łukasz Skorupski rozegrał cały mecz w barwach gości. Karol Linetty nie podniósł się z ławki rezerwowej gospodarzy.

Verona prowadziła z Atalantą 1:0 po golu Giovanniego Simeone. Jeszcze przed przerwą wyrównał Aleksiej Miranczuk. Gola na wagę trzech oczek dla gości zdobył Teun Koopmeiners. Paweł Dawidowicz (Hellas) jest kontuzjowany.

Napoli niespodziewanie przegrało z Empoli 0:1. Warto dodać, że Zieliński opuścił plac gry już w 22. minucie. Wyglądało na to, że miał kłopoty z oddychaniem… Szymon Żurkowski rozegrał 79 minut w szeregach gości.

W innych spotkaniach Sassuolo pokonało Lazio 2:1, a Inter Mediolan zdecydowanie wygrał z Cagliari Calcio 4:0. Ekipa z San Siro zanotowała piąte kolejne zwycięstwo i awansowała na pierwsze miejsce. Sebastian Walukiewicz (Cagliari) jest kontuzjowany.

Wyniki 17. kolejki

Torino – Bologna 2:1 (1:0)

Antonio Sanabria (24′), Adama Soumaoro (69′ – gol samobójczy) – Riccardo Orsolini (78′)

Verona – Atalanta 1:2 (1:1)

Giovanni Simeone (22′) – Aleksiej Miranczuk (37′), Teun Koopmeiners (62′)

Napoli – Empoli 0:1 (0:0)