Szewczenko wraca na trenerską ławkę. Będzie pracował w Serie A

Andrij Szewczenko
PressFocus Na zdjęciu: Andrij Szewczenko

Andrij Szewczenko jest już oficjalnie nowym szkoleniowcem Genoi. Włoski klub potwierdził zatrudnienie ukraińskiego szkoleniowca w swoich mediach społecznościowych.

  • Genoa potwierdziła zatrudnienie Andrija Szewczenki na stanowisku trenera
  • Ukrainiec na stanowisku szkoleniowca Genoi zastąpił zwolnionego Davide Balladriniego
  • Szewczenko w roli trenera Genoi zadebiutuje w meczu z Romą, który rozegrany zostanie 21 listopada

Szewczenko nowym trenerem Genoi

45-letni szkoleniowiec na stanowisku trenera Genoi zastąpił zwolnionego po sobotnim remisie 2:2 z Empoli Davide Ballardiniego. Celem postawionym przed Szewczenką jest niewątpliwie utrzymanie drużyny we włoskiej ekstraklasie. Aktualnie zespół z zaledwie dziewięcioma punktami na koncie plasuje się w okolicy strefy spadkowej. Od początku sezonu Genoa odniosła tylko jedno zwycięstwo, a także zanotowała sześć remisów i doznała pięciu porażek.

Były zawodnik między innymi Milanu i Chelsea podpisał z włoskim klubem dwuletni kontrakt. W roli trenera Genoi zadebiutuje 21 listopada, kiedy Genoa zmierzy się z prowadzoną przez Jose Mourinho Romą. Portugalczyk jest dobrym znajomym Szewczenki, który był jego zawodnikiem w latach 2006-07, gdy Mourinho prowadził Chelsea.

Dla Szewczenki będzie to pierwszy kontakt z klubową piłką w roli trenera. Od 2016 pracował z reprezentacją Ukrainy, którą samodzielnie prowadził od lipca 2016 roku do sierpnia 2021 roku.

Zobacz także: Andrij Szewczenko podjął decyzję o swojej przyszłości

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21. listopada 2021 20:28.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze