16-latek zadebiutował w reprezentacji Italii. Pierwszy taki przypadek od stu lat

Reprezentacja Włoch
PressFocus Na zdjęciu: Reprezentacja Włoch

Wielki talent Udinese Calcio, Simone Pafundi, został najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Włoch od ponad 100 lat, mając zaledwie 16 lat i 247 dni.

• Włochy pokonały w towarzyskim meczu Albanię
  • Szansę debiutu w tym pojedynku otrzymał Simone Pafundi
  • Zawodnik Udinese pojawił się na placu gry mając zaledwie 16 lat i 247 dni

Simone Pafundi zadebiutował w kadrze Włoch

Simone Pafundi zwykle gra za napastnikami, a mimo młodego wieku jest już porównywany do Lionela Messiego ze względu na podobną charakterystykę gry.

Gracz Udinese strzelił cztery gole w pięciu meczach dla reprezentacji Włoch do lat 17, a teraz dostał szansę pokazania swoich umiejętności w dorosłej kadrze. Pafundi zadebiutował w wygranym 3:1 meczu towarzyskim Squadry Azzurra z Albanią. Młody zawodnik na murawie pojawił się w 90. minucie zastępując Marco Verattiego.

W wieku 16 lat i 247 dni Pafundi został pierwszym piłkarzem, który zadebiutował w reprezentacji Italii przed ukończeniem siedemnastego roku życia w ciągu ostatnich 100 lat.

Nie jest jednak rekordzistą włoskiej kadry, ponieważ rekord należy do Pietro Antonio Gavinellego, który miał 16 lat i 97 dni, kiedy wyszedł na boisko w zremisowanym 2:2 meczu z Francją 9 kwietnia 1911 roku. Następny w zestawieniu jest Renzo De Vecchi, który w wieku 16 lat i 111 dni zadebiutował w przegranym 1:6 meczu z Węgrami 26 maja 1910 roku.

Simone Pafundi rozegrał tylko jeden mecz w Serie A dla Udinese, występując przez 22 minuty w wygranym 4:0 wyjazdowym spotkaniu z Salernitana 22 maja 2022 roku.