MŚ U-20: Włochy i Senegal ze zwycięstwami

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019
Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

Finały mistrzostw świata do lat 20 rozpoczęły się od zwycięstw reprezentacji Włoch i Senegalu. Pierwsi na stadionie w Gdyni pokonali 2:1 Meksyk, natomiast drudzy spokojnie 3:0 ograli w Lublinie Tahiti.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Włochów, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Po zgraniu piłki przez Scamaccę, na uderzenie z dystansu zdecydował się Frattesi. Futbolówka wylądowała w meksykańskiej bramce tuż przy słupku.

Reprezentacja Meksyku zdołała doprowadzić do wyrównania w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, błąd włoskiego bramkarza wykorzystał Roberto De la Rosa, który głową skierował piłkę do siatki.

W 67. minucie Włosi po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła na czternastym metrze do Scamacci, którego jednak strzał był nieudany. Futbolówka dotarła jednak pod nogi Luki Ranieriego, który strzałem z lewej strony pokonał golkipera rywali. Jak się okazało była to bramka na wagę zwycięstwa.

Meksyk – Włochy 1:2 (1:1)

0:1 Frattesi 3′
1:1 De la Rosa 37′
1:2 Ranieri 67′

Meksyk – De la Rosa
Włochy – Ranieri

Meksyk: C. Lainez – Alvarez, Sepulveda, Leon, Cardenas – D. Lainez, Orona, Meraz, Dominguez (46′ Figueroa) – De la Rosa (87′ Hernandez), Macias

Włochy: Plizzari – Gabbia, Del Prato, Ranieri – Bellanova, Frattesi (85′ Alberico), Esposito (88′ Colpani), Pellegrini, Tripaldelli – Pinamonti, Scamacca (78′ Capone)

Senegal objął prowadzenie zaraz po rozpoczęciu spotkania ze środka boiska. Po szybkim rozegraniu piłki, do bramki Tahiti w sytuacji sam na sam trafił Amadou Sagna. W kolejnych minutach spotkanie toczyło się, czego można było się spodziewać, pod dyktando Senegalu, który stwarzał sobie kolejne sytuacje.

W 29. minucie padła druga bramka dla afrykańskiego zespołu. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sagna, który tym razem wykorzystał dogranie Niane z lewej strony pola karnego.

Pięć minut po przerwie Sagna skompletował hattricka, tym razem pewnie trafiając do siatki po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Ostatecznie wynik 3:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Tahiti – Senegal 0:3 (0:2)